Фото - Facebook

З 1 січня натуральні вина продаватимуть без акцизних марок

В Україні з 1 січня набирає чинності закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє офіційний портал Верховної Ради.

Законом передбачено розширення переліку товарів, що не підлягають маркуванню марками акцизного податку, тестовими зразками алкогольних напоїв та винами натуральними без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що законом також скорочено строк одержання марок акцизного податку для імпортованих підакцизних товарів з 5 до 3 днів.

Також закон з метою покращення контролю за виробництвом спирту етилового передбачає розробку окремого порядку, що встановлює вимоги до пломбування обладнання, устаткування, спиртових комунікацій та приладдя обліку спирту та продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий (в тому числі витратомірів-лічильників). Усі місця виробництва спирту етилового, які підлягають пломбуванню, мають бути обладнані системами відеоспостереження.

Читайте також: Майже половина українців часто споживали алкоголь у 2021 році

Нагадаємо, що у Миколаївській міській раді планують створити мапу, на якій позначать точки, де торгують контрафактним алкоголем. Про це йшлося на першому засіданні комісії по боротьбі з незаконною торгівлею алкогольними напоями.

Також відомо, що від січня 2022 року, згідно із законопроєктом №5600 , який ухвалила Верховна Рада, в Україні збільшиться вартість більшості алкогольних напоїв. Так званим “ресурсним” законом запроваджуються нові правила розрахунку “пивного акцизу”, який відтепер опиратиметься на кількість етилового спирту у напої.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram