Фото: з відкритих джерел

ЄС може створити в Україні військово-навчальну місію

Міністерство закордонних справ України заявляє, що Україна та Європейський Союз обговорюють започаткування військово-навчальної місії Євросоюзу в Україні.

Про це повідомив речник українського МЗС Олег Ніколенко, повідомляє УНІАН.

Україна та Європейський Союз підтримують регулярний діалог у контексті Спільної політики безпеки та оборони ЄС. Нагадаю, що в межах цієї політики у грудні 2014 року на території нашої держави розгорнулася Консультативна місія ЄС з реформування цивільного сектору безпеки України (EUAM). Українська та європейська сторони нині обговорюють різні модальності подальшої взаємодії. Одна із можливих опцій – започаткування військово-навчальної місії Євросоюзу в Україні, – наголосив Ніколенко.

За його словами, така місія могла б охопити сфери, наразі непокриті Консультативною місією ЄС (EUAM).

Читайте також: Макрон відвідає Україну до кінця року – МЗС

Насамперед, йдеться про освітній сектор, підвищення професійної підготовки українських військовослужбовців. Контакти з цього питання тривають, – додав Ніколенко.

Дипломат висловив переконання, що започаткування військово-навчальної місії відповідає стратегічним інтересам як України, так і ЄС.

Нагадаємо, у зоні проведення операції Об’єднаних сил російсько-окупаційні війська 4 рази порушили режим припинення вогню, 2 з яких – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram