ФОТО: ВМС

Військово-морські сили України отримали новий броньований катер

5 вересня в Одесі  на території Практичної гавані відбулося урочисте прийняття до складу Військово-Морських Сил ЗС України малого броньованого артилерійського катеру “Костопіль”.

Про це повідомляє пресслужба ВМС України.

Це сьомий за рахунком броньований катер, який нестиме службу в складі національних ВМС. Свою назву катер отримав на честь морського піхотинця – матроса Олексія Кондратюка, який народився і виріс у місті Костопіль та загинув у 2017 році, боронячи суверенітет та незалежність України у боях з російськими загарбниками під Маріуполем.

– Ми крок за кроком йдемо вперед щодо поповнення корабельного складу. Тільки за останні півроку зроблено багато кроків – прийнято на озброєння ракетний комплекс “Нептун”, розпочали будівництво нових пунктів базування на Чорному та Азовському морях. В наступному році ми плануємо отримати катери типу “Айленд”. Також заплановано формування першого ракетного дивізіону “Нептун”. Йдуть перемовини з партнерами щодо поповнення корабельного складу ВМС, – зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Нагадаємо, 16 липня на Миколаївському суднобудівному заводі загорівся середній десантний корабель ВМС України «Юрій Олефіренко».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram