У Миколаївській ОДА розповіли, за яких умов в області оголосять повний локдаун

У Миколаївській обласній державній адміністрації розповіли, за яких умов в області оголосять повний локдаун. Також очільник Миколаївщини Віталій Кім, начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко і заступник голови Юрій Гранатуров відзвітували про перебіг вакцинальної кампанії та стан хворих в лікарнях.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Як відомо, вже кілька тижнів поспіль рівень захворюваності на коронавірус в Миколаївській області невпинно зростає і ставить нові рекорди. Разом з тим кількість вакцинованих громадян теж збільшується.

Наразі Миколаївщина – друга серед областей України за перебігом вакцинальної кампанії серед працівників освіти і четверта – за кількістю щеплень загалом. В облдержадміністрації кажуть, щодня патрульна поліція проводить понад 300 перевірок на дотримання бізнесом, закладами та перевізниками обмежень «червоної» зони.

Ми зробили все для того, щоб бізнес міг працювати. І я вам скажу так, що працівники дійсно вакцинуються, є компанії, співробітники яких щеплені на 100%. Роблять це, бо не хочуть локдауну, – каже голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.

Якщо ж кількість підтверджених випадків COVID-19 перевищить показник 1300 хворих за добу, в місті та області введуть повний локдаун.

Будь ласка, мийте руки, носіть маски. Ставтеся відповідально, бо від кожного з нас залежить, як довго ми будемо в червоній зоні, – додав очільник області.

Зараз на Миколаївщині повноцінно працюють 108 пунктів щеплень та 22 мобільні бригади, які виїжджають вакцинувати працівників підприємств та установ. Також імунізуватися можна на Залізничному вокзалі, в ТРЦ «City Center» та «Епіцентрі» на Херсонському шосе.

Віднедавна МОЗ дозволило вакцинувати і дітей старше 12 років. Зараз медичні працівники зробили щеплення 1351 підлітку.

Скажу вам так, що «Епіцентр» вакцинує десь приблизно 280 людей на день, ТРЦ «City Center» – 230, а на Залізничному вокзалі за добу щеплять близько 150 осіб. Там мобільна група працює через день, – зазначив заступник голови Миколаївської ОДА з питань медицини Юрій Гранатуров.

Спільно з обласною службою зайнятості Миколаївська ОДА розробила інтерактивну карту, на якій вказано весь перелік пунктів вакцинації з адресами. Її можна переглянути на сайті управління охорони здоров’я Миколаївської області. Прокоментували і ситуацію з киснем у лікарнях. Обіцяють, без нього не залишиться жоден пацієнт.

В ручному режимі, так доводиться іноді робити, перерозподіляється кисень. На виконання доручення голови Миколаївської ОДА ми провели переговори із заводом «Зоря»-«Машпроект». Підприємство пішло назустріч Миколаєву й області і зараз формує ще 100 балонів кисню. Він буде резервним, для критичних ситуацій. Транспортувати цей кисень теж буде «Зоря», – сказав Гранатуров.

Більшість пацієнтів, які зараз знаходяться у лікарнях, невакциновані. Кількість тих, хто зробив щеплення і все ж захворів загалом складає 3,9%, за останній тиждень – трохи більше 5%.

За минулий тиждень відсоток вакцинованих, які захворіли на COVID-19, дорівнює 5,65%. Вакцинація – єдиний спосіб побороти цю хворобу. Або вакцинуйтеся, або інтубуйтеся, – підсумував начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко.

Серед категоричних протипоказань до вакцинації лише два діагнози – анафілактичний шок під час введення першої дози вакцини та алергічні реакції до компонентів препаратів.

Є й тимчасові причини зачекати з вакцинацією, наприклад, вживання моноклональних антитіл чи запальний процес в організмі з температурою вище 38. Також консультації лікаря потребують люди з онкологічними захворюваннями та імунодефіцитом.

Нагадаємо, у Миколаєві планують передбачити для лікарів, які працюють в ковідних відділеннях додаткові грошові надбавки.

Раніше повідомлялося, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що рівень COVID-госпіталізацій, який зростав три місяці поспіль, вийшов на «плато».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram