Фото: Тарас Кремінь / Facebook

Відтермінування закону про державну мову є неконституційним – Кремінь

Спроби нардепів  від “Слуги народу” відтермінувати норми мовного законодавства суперечать Конституції України.

Про це в ефірі “Прямого” заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

На 30-й рік української незалежності говорити про відтермінування, списавши це на COVID – це не тільки некоректно, а це і неконституційно. Бо Конституцією визначено, що кожен громадянин України має право на отримання інформації та послуг державною мовою. Крім всього іншого, держава має забезпечити кожного громадянина захистом його відповідних прав, – резюмував омбудсмен.

За його словами, наразі у Раді є декілька законопроєктів, що мають на меті відтермінування мовного законодавства.

Що стосується історії з появою цих законопроєктів, а насправді їх декілька – 5554 і 5554/1 – то вони з’явилися фактично місяць тому, і всі вони якраз напередодні 16 липня… Варто звернути увагу і на той відкритий лист начебто як до голови комітету, пана Потураєва, від тих телеканалів, які застерігають парламентарів відтермінувати 23-ю статтю.

Ці, по суті, телеканали і є виробниками російськомовного контенту на провідних українських телеканалах. Але в той же час хотів би нагадати, що пояснювальна записка, яка йде до цього законопроєкту, вона так само не відповідає дійсності. Начебто карантин, колосальні втрати для кіновиробників, – підкреслив Тарас Кремінь.

Омбудсмен зазначив, що минулого року біли виділені відповідні пільги, а окремі кіновиробники повідомили про збільшення прибутків.

Але у 20 році у Податковому кодексі були відповідні зміни, якими було надано податкові пільги. Крім всього іншого, декілька місяців тому кіновиробники записали відкрите звернення, в якому вони підкреслили, що величезних втрат вони не зазнали, а навпаки у них є надзвичайні прибутки від того, що вони продовжують робити, – пояснив мовний омбудсмен.

Читайте також: “Ганьба депутатам”: Тарас Кремінь розкритикував неприйняття рішення щодо втрати російською мовою статусу регіональної

Тарас Кремінь переконаний, що монобільшість знайшла чисто формальні зв’язки карантину та мовного законодавства, адже реальних підстав для зменшення прибутків через карантинні обмеження немає.

Хочу підкреслити, що зв’язок між карантином і державною мовою є банальним. Його насправді немає. Крім цього закону, пропонується ще й те, щоб проігнорувати закони про кінематографію, а також про телебачення і радіомовлення.

Тому я як уповноважений, який наділений державою захищати українську мову, а також права кожного громадянина України, закликаю народних депутатів України не давати голосів за такі речі, які будуть посилювати присутність російської пропаганди, в тому числі в серіалах, в інших продуктах, починаючи від завтрашнього дня, – наголосив мовний омбудсмен.

Крім того, Тарас Кремінь закликав нардепів не підтримувати неконституційні законопроєкти “слуг народу” щодо мовного законодавства.

У травні уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь провів робочу зустріч з головою Миколаївської облдержадміністрації Віталієм Кімом і потребував якомога швидше вирішити «мовне питання».

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930