Фото: Радіо Свобода

Від наслідків Covid-19 помер колишній президент Франції

Колишній президент Франції Валері Жискар д’Естен, який трансформував післявоєнну Францію та заохочував до європейській інтеграції, помер у віці 94 років від ускладнень, пов’язаних із Covid-19.

Як повідомляє The Guardian, Жискар д’Естен – лідер Франції з 1974 по 1981 рік, був правоцентристом, який лібералізував закони про розлучення, аборти та контрацепцію протягом семи років перебування на посаді президента.

Жискар д’Естен був обраний президентом у віці 48 років, після багатьох років правління Голлістів (Шарль Де Голль, Жорж Помпіду), і негайно прагнув до лібералізації економіки та соціальних установок. Йому приписували запуск великих проектів, включаючи швидкісну мережу TGV Франції та її інвестиції в атомну енергетику.

Нинішній президент Еммануель Макрон вшанував Жискара д’Естена:

Він був слугою держави, політиком прогресу і свободи .Його смерть занурила французьку націю в траур, – сказав Макрон.

Жискар д’Естен потрапив до лікарні в Турі з проблемами дихання, невдовзі його виписали, але в середині листопада він повернувся на лікування. Він помер у своєму сімейному будинку після перенесених ускладнень, пов’язаних з вірусом, згідно із заявою, яку опублікував фонд, який він створив та очолював.

Нагадаємо, що легендарний британський актор Шон Коннері, який є одним з найвідоміших виконавців ролі Джеймса Бонда в серії фільмів про агента 007, помер на 91-му році життя.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram