ФОТО: НАБУ

Верховна Рада прийняла закон про новий статус НАБУ

У вівторок, 19 жовтня, у Верховній Раді ухвалили закон, який приводить у відповідність до Конституції діяльність та статус Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Законопроєкт № 5459-1 підтримали 304 народних депутати, повідомляє ТСН.

Відповідно до ухваленого закону НАБУ буде функціонувати як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, позбувшись колишнього статусу державного правоохоронного органу. Також він вилучає норму, згідно з якою НАБУ утворює президент.

Координувати діяльність Бюро буде Кабінет міністрів, який, однак, не зможе затверджувати положення про НАБУ та скасовувати акти цього органу.

Читайте також: За півроку ВАКС засудив 19 осіб до ув’язнення за висновками НАБУ і САП

Запроваджується нова процедура добору директора НАБУ. Його обиратимуть на прозорому конкурсі, з визначальним голосом міжнародних експертів. Комісія складається із 6 осіб: трьох із них визначає Кабінет міністрів, ще трьох – міжнародні експерти. Рішення ухвалюватиметься 4 голосами, з яких принаймні 2 голоси міжнародних експертів.

Нагадаємо, Верховна Рада провалила голосування за 12 проєктів постанов, які блокували підписання законопроєкту про олігархів. Тепер його передадуть на підпис главі парламенту Руслану Стефанчуку, а потім — президенту Володимиру Зеленському. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram