Фото: Укрінформ

Венедіктова висловила сумніви щодо розслідування про офшори Зеленського

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова відреагувала на публікацію інформації по Pandora Papers, в якій фігурують офшорні рахунки, пов’язані з чинним президентом Володимиром Зеленським.

Свою думку вона опублікувала на власній сторінці в Facebook.

З самого початку вона поставила під сумнів інформацію, проаналізовану консорціумом журналістів.

Достовірність матеріалу – черговий знак. Юристи, вибачте, сприймають матеріал юридично, а не сценічно, – заявила Ірина Венедіктова.

За її словами, правоохоронці не дізналися нічого нового з масиву файлів про таємні рахунки Володимира Зеленського та його найближчого оточення.

Єдине, що можу сказати – лише те, що будь-якого роду інформація, що має відношення до діяльності «Приватбанку», давно знаходиться в розпорядженні наших колег з НАБУ, перевірялася раніше і перевіряється зараз практично «під мікроскопом». Іншими словами, для працівників правоохоронної системи весь цей матеріал не став і не міг стати сюрпризом. Детективи НАБУ (в рамках своїх коментенцій і обмежень щодо нерозголошення таємниці слідства) популярно пояснили своє бачення, – підкреслила Ірина Венедіктова.

Манеру подачі інформації від журналістів вона назвала маніпуляційної.

Хочу сказати про те, що мене по справжньому зачепило: і професійно, і по-людськи. Автор намагається натякнути глядачеві, що Офіс генпрокурора певною мірою «гальмує» розслідування справ з орбіти «Приватбанку». Так, прямо про це в сюжеті не сказано, але запах легко відчуваєттся. Рішуче заявляю, що манера, в якій височить натяк на нашу бездіяльність — чиста спекуляція, – пише генпрокурорка.

При цьому, глава Офісу генпрокурора попросила команду «Слідство. Інфо» спростувати інформацію, що їм не відповіли на запит.

У своєму листі співробітники управління інформаційної політики ОГП відзначили, що запитувана вами інформація вивчається детективами НАБУ і прокурорами САП в ході розслідування різних кримінальних проваджень. Вибачте, але Офіс генпрокурора не працює і не може працювати на художній результат і глядацькі симпатії від переглядів фільмів вашого авторства. Природно, що така інформація на цьому етапі є закритою і ніхто не в праві її надати, не порушивши закон, про що добре знають детективи і прокурори. Але твердження, що запит журналістів був проігнорований – помилка, яку я прошу виправити, – зазначила Ірина Венедіктова.

Нагадаємо, Консорціум журналістів ICIJ провів розслідування із залученням трьох терабайт даних з чотирнадцяти офшорних фірм, що проливає світло на багатство політиків з п’яти континентів. У «паперах Пандори» наявна і згадка про Володимира Зеленського. З нових відомостей стає відомо, що він разом з партнерами по «95 квартару» володів мережею розгалужених офшорних компаній, розташованих на Кіпрі і Британських Віргінських островах.

Помічник президента Сергій Шефір та його брат Борис, а також діючий глава СБУ Іван Баканов входили в мережу фірм, що отримала в 2012 році від компаній Ігоря Коломойського близько 40 мільйонів доларів під виглядом статутного капіталу. Офшори управлялася за допомогою Fidelity Corporate Services, консалтингової компанії, яка була однією з 14 фірм з витоком звітів.

На рахунку з офшорів люди Зеленського закуповували елітну нерухомість в Лондоні (квартира з трьома спальнями на Гленворт-стріт 1,58 мільйона фунтів, квартира з двома спальнаям навпроти будинку Шерлока Холмса по Бейкер-стріт за 2,2 мільйона фунтів і квартира поблизу парламенту за 1 , 5 мільйона фунтів).

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram