Вчені вперше довели, що коронавірусом можна заразитися повторно

Дослідники з Гонконзького університету заявили про перший підтверджений випадок повторного інфікування коронавірусом.

Про це пише The New York Times з посиланням на дослідження, яке виявилося в руках журналістів, і яке повинно бути опубліковано в журналі Clinical Infectious Diseases.

Так, у 33-річного чоловіка виявили COVID-19 через 4,5 місяці після першого інфікування. Вперше у пацієнта були легкі симптоми хвороби, зараз їх взагалі немає.

За словами вчених, повторно коронавірус у чоловіка виявили, коли той повернувся з Іспанії. Результати досліджень показують, що заразився він саме COVID-19, який потрапив до його організму нещодавно в Європі.

Раніше лікарі повідомляли про кілька випадків можливого повторного інфікування коронавірусом в США та інших країнах, але жоден з них не був підтверджений дослідженнями. Відомо, що люди, які одужали, виділяють вірусні частинки протягом тижнів, що може привести до позитивного результату тесту при відсутності вірусу в організмі.

Але дослідники з Гонконгу тепер досліджували віруси з обох епізодів захворювання і виявили відмінності між ними, що дозволяє припускати, що пацієнт заразився повторно.

Нове дослідження викликає занепокоєння, оскільки це означає, що імунітет до коронавірусу у деяких людей може зберігатися лише кілька місяців. Це має велике значення для розробки вакцин.

Відомо, що коронавіруси застуди викликають повторне інфікування менш ніж через рік, але раніше експерти сподівалися, що COVID-19 буде більш схожим на коронавіруси SARS і MERS, які виробляють імунітет на кілька років.

Отже, цей випадок, ймовірно, буде мати велике значення для вчених, що працюють над методами лікування з використанням антитіл від пацієнтів, одужали, а також для тих, хто намагається розробити безпечну і ефективну вакцину.

Нагадаємо, у Юлії Тимошенко виявили коронавірус – її стан оцінюється як “важкий”. ЗМІ повідомляють, що разом з Тимошенко на коронавірус захворіли й інші члени сім’ї – дочка Євгенія Тимошенко та її чоловік Артур Чечоткін.

Як відомо, здолати пандемію коронавірусу COVID-19 людство зможе до кінця 2022 року. Такий прогноз озвучив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебрейесус в п’ятницю, 21 серпня, на брифінгу в Женеві. 

Раніше повідомлялось, китайська вакцина від коронавірусу COVID-19, яка була зареєстрована напередодні, з’явиться на ринку вже цього року в кінці грудня. Вона буде коштувати менше 1 000 юанів (144 доларів США) за дві дози.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram