Шкіра. Фото - Pixabay

Вчені створили штучну шкіру, що здатна відновлюватися до 5 тисяч разів

Вчені з Університету науки і технологій імені короля Абдалли в Саудівській Аравії розробили міцну, еластичну синтетичну шкіру, яка може бути використана в майбутньому при протезуванні.

Про це повідомляє Діло, посилаючись на Daily Mail. Синтетична шкіра може імітувати природні функції шкіри людини, такі як визначення температури і дотику.

Читайте також: Вчені виявили вид сексуальної орієнтації, який є лише в 10% людей

“Однак створення достатньо гнучкої електроніки, яка може виконувати такі делікатні завдання, одночасно витримуючи удари і подряпини повсякденного життя, є складним завданням, і кожний задіяний матеріал повинен бути ретельно спроектований”, – пояснив автор дослідження доктор Ічен Кай.

Дослідники стверджують, що їх прототип електронної шкіри може розпізнавати об’єкти на відстані восьми дюймів і реагувати на подразники менш ніж за одну десяту секунди. У той же час він дуже чутливий, до такої міри, що може розрізняти рукописний текст, написаний на його поверхні, і витримує 5000 деформацій, відновлюючись приблизно за чверть секунди.

Новий винахід може допомогти в створенні протезів, які також зможуть відстежувати біологічну інформацію, включаючи зміни артеріального тиску. Потім інформація може бути передана і збережена в хмарі через Wi-Fi.

Читайте також: У Чорному морі виявили унікальні запаси природного газу

За словами Кая, хоча перша точка заходу – це медицина, електронна шкіра може принести користь широкому спектру продуктів, включаючи сенсорну стрічку для вимірювання структурного стану меблів, літаків і будівель.

Раніше повідомлялось про те, що міжнародна група науковців розробила план використання безпілотних літальних апаратів з метою дослідження важкодоступних вулканів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram