Вартість харчування для учнів молодшої школи та вихованців садочків визначає місто – Віктор Васильєв

Скільки коштуватиме харчування для дітей в садочках та молодшій школі визначає виконком міської ради. Але спирається при цьому на відповідні рішення Кабінету Міністрів.

Про це в програмі “Діалог” на телеканалі “МАРТ” розповів директор КВП з організації харчування в навчальних закладах Віктор Васильєв.

Нова Постанова КабМіну № 305 висуває більш жорсткі вимоги до організації харчування дітей в навчальних закладах, каже директор КВП.

Раніше була Постанова 1591, у якій так само були прописані норми, що саме необхідно дітям для повноцінного розвитку. Постанова 305 як би оновлює стару Постанову та чітко прописує, які продукти не можна. Хоча і раніше не можна було продавати газовані напої в буфетах та використовувати ковбасні вироби. У новій Постанові чітко прописано, що це заборонено, – каже Віктор Васильєв.

За словами чиновника, у новій Постанові прописане додаткове меню, яке має доповнити тарілку вихованців дитсадочків та учнів молодшої школи. Раніше харчування для школярів 1-4 класів оплачував місцевий бюджет. Зараз цю оплату здійснюють з міської казни 50 на 50 з батьками школярів.

Є міста, в яких повністю батьки сплачують, є міста, в яких триває фінансування з міського бюджету, в кожному місті по різному. Вартість визначає саме місто. В Миколаєві це рішення ухвалює виконком. У найближчий місяць-два, я думаю, винесуть на розгляд вартість харчування, саме виконком визначає за якої ціною здійснюватиме харчування оператор ринку, – розповів директор КВП.

Вартість 35 гривень в день на дитину, за словами Віктора Васильєва – це приблизний розрахунок.

Мається на увазі, якщо б завтра нам дали команду, що вже від завтра ми маємо виконувати Постанову № 305 КабМіну і треба розрахувати, скільки треба коштів, щоб її виконувати за умови сьогоднішнього договору. В цьому випадку вартість харчування коштувала б 35 гривень. З них, якщо виконувати умови сьогоднішнього договору, батьки б сплачували десь 16-17 гривень. Це якщо віртуально, якщо від завтра виконувати цю Постанову. Остаточну вартість визначать на виконкомі, – пояснив Віктор Васильєв.

Відповідні розрахунки надає управління освіти міської ради. Комунальне виробниче підприємство з організації харчування в навчальних закладах, в разі потреби може консультувати спеціалістів управління освіти.

Переважно ми надаємо розрахунки, що необхідно нашому підприємству для того, щоб надавати послуги. Адже не таємниця, що ми не комерційна організація, ми – комунальне підприємство, під яке закладений прибуток, – каже Віктор Васильєв. – Ми створені для того, щоб займатись організацією харчування в місті, при цьому не заробляти, а саме надавати цю послугу. У нас є великий штат співробітників, які, на жаль, отримують мінімальну заробітну плату. Нам необхідна визначена сума коштів для функціонування. Тому ми надаємо такі розрахунки, щоб місто знало, що необхідно нашому підприємству. А от вартість харчування прораховує саме управління освіти.

Директор КПВ з організації харчування в навчальних закладах каже, що Постанова 305 більше розрахована на харчування дітей в дитячих садочках. Адже саме вихованці дошкільних навчальних закладів перебувають там весь день і майже не харчуються вдома.

Дитина, яка потрапляє до садочка там снідає, обідає, в неї полуденок, а деякі діти в садках санаторного типу там і вечеряють. Тому дитина майже не встигає харчуватись вдома. Вона потрапляє в садочок і протягом 3-4 років споживає ту їжу, і те, чим він харчується впливає на його подальший розвиток. В школи все трохи інакше, – розповів Віктор Васильєв.

В першу чергу для школярів Постанова 305 має під собою гаряче харчування. Але у закладах великої місткості всі учні молодшої школи фізично не встигають харчуватись одночасно, тому ходять групами. Тому для одних це може бути сніданок, для інших вже обід. Саме тому вирішується питання чи доцільно включати сюди перші страви.

Раніше стало відомо, що харчування в школах Миколаєва у 2022 році може подорожчати більше ніж в 2 рази

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram