Вакцинація проти коронавірусу в 11 разів зменшує ризик смерті від штаму Delta – Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляє, що вакцинація проти коронавірусу в 11 разів зменшує ризик смерті від штаму «Дельта»

Про це він сказав на брифінгу в середу, 10 листопада, передає Укрінформ.

Вакцинація – це у першу чергу персональна відповідальність за своє здоров’я. Вакцинація в 11 разів зменшує ризик смертності від Delta-штаму COVID-19. Це результати дослідження Американського центру з контролю та профілактики хвороб. Ряд європейських країн вже підтверджують це дослідження на практиці. Наприклад, Велика Британія, Німеччина, Бельгія із більш ніж 65% вакцинованого населення зараз демонструють у 8-14 разів меншу летальність, ніж під час весняної хвилі. Сьогодні в Україні також 91-92% пацієнтів в лікарнях – невакциновані особи. Якби в Україні був рівень вакцинації хоча б на середньоєвропейському – ми б мали на третину менше смертей щодня, – сказав міністр.

Читайте також: МОЗ утилізувало 500 000 доз вакцини AstraZeneca від коронавірусу

Ляшко наголосив, що вакцинація врятувала вже 6 тисяч життів українців.

Ті, хто пропустив дату введення 2-ї дози, отримайте її якнайшвидше, дозвольте вакцині працювати на ваше здоров’я. Рекомендований інтервал, в який бажано зробити друге щеплення, становить для вакцини CoronaVac 14-28 днів, Pfizer – 21-28 днів, Moderna – 28 днів, AstraZeneca – 4-12 тижнів, – сказав Ляшко.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я розширили перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram