В Україні зареєстрований перший випадок коронавірусу – МОЗ

3 березня, в Україні зареєстрували перший випадок коронавірусної хвороби COVID-19 у жителя Чернівецької області. Його госпіталізували з жаром і сухим кашлем.

Про це на брифінгу оголосив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Вчора я говорив, що у нас було чотири випадки підозри. Сьогодні це підозра підтвердилося в однієї людини. Всі матеріали і зразки передані в вірусологічну лабораторію Всесвітньої організації охорони здоров’я. Але випадок зареєстрований в Україні, і ми почали працювати з контактними особами. Контактних осіб трохи, всі вони відомі місцевим епідеміологам “, – сказав Ляшко.

За його словами, хворий повернувся із закордонної поїздки в Італію.

“Сім’я – це були чоловік і жінка – самоізолювались. І буквально через два дні [28 лютого] після самоізоляції у людини з’явилися симптоми, які говорили про коронавірусну інфекцію. Він по пам’ятці самоізоляції звернувся за консультацією до сімейного лікаря. 29 лютого пізно вночі з’явилися симптоми, які вимагали додаткової консультації в інфекційній лікарні. Викликали швидку допомогу і хворого доставили в госпітальну базу, яка була визначена наказом управління охорони здоров’я Чернівецької області “, – повідомив Ляшко.

1 березня чоловіка перевірили на грип, тести виявилися негативними. У його дружини хвороби поки немає.

За слова заступник міністра, медична система виявилася готова до першого випадку коронавірусної хвороби і працює в штатному режимі.

“Ми знаходимося всі в тій же фазі розвитку епідемії, коли у нас реєструються поодинокі випадки коронаінфекціі”, – сказав Ляшко.

Читайте також: П’ятеро українських військових поранені на Донбасі

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram