ФОТО: Вікіпедія

В Україні зареєстрували національний рекорд за кількістю пам’ятників Шевченку за кордоном

Міністерство закордонних справ зареєструвало національний рекорд за кількістю пам’ятників видатному українському письменнику, митцю, громадському діячу Тарасу Шевченку за кордоном.

Про це повідомила пресслужба міністерства у Facebook.

Напередодні Дня Незалежності Міністерство закордонних справ вперше офіційно зареєструвало національний рекорд – за кількістю пам’ятників одному з наших видатних співвітчизників за кордоном. Думаємо, ви точно вже здогадались, про кого йдеться. Так, наш рекордсмен та абсолютний переможець – Тарас Григорович Шевченко, – йдеться у повідомленні.

Всього нарахували 78 пам’ятників Шевченку в 42 країнах світу.

Мене завжди вражало, що ледь не всюди за кордоном, куди не поїдь, знайдеш пам’ятник Кобзареві. І ось ми провели дослідження кількості пам’ятників, підготували доказову базу і напередодні Дня Незалежності офіційно зафіксували національний рекорд – за найбільшу кількість пам’ятників за кордоном одній людині. І ця одна людина – Тарас Шевченко. Але, звісно, це не про монументи. Це нагадування про єдність великого українського народу, – розповів очільник МЗС Дмитро Кулеба.

Зазначається, що пам’ятники Кобзареві – традиційні «місця сили» української громади за кордоном.

https://www.facebook.com/UkraineMFA/videos/399610501072297/

Нагадаємо, у рамках проєкту «Велике будівництво» в 2021 році в Миколаєві відреставрують будинок астрономічної обсерваторії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram