В Україні відзначають День гідності і свободи

21 листопада в Україні згадують про події Революції Гідності (2013) і Помаранчевої революції (2004), відзначаючи День гідності і свободи.

Відповідний указ був підписаний п’ятим президентом Петром Порошенко 13 листопада 2014 року.

Революція Гідності в пам’яті українців залишилася не просто правом на самовираження громадянської позиції, але вбивством 106 громадян і понад двох тисяч поранених.

Як відомо, цього дня у 2013 році почався Євромайдан в знак протесту проти політичного керівництва країни, яке відмовилося законодавчо закріпити європейський курс країни. У листопаді 2013 року в ЄС проходив саміт Східного партнерства у Литві, на якому тодішній очільник держави Віктор Янукович відмовився підписати Угоду про асоціацію.

День гідності і свободи став свого роду наступником державного свята Дня свободи, який був введений в 2005 році Указом тодішнього президента Віктора Ющенка №1619 і скасований наступним президентом, Віктором Януковичем, у 2010 році.

Щорічно в цей день в Києві, як і в інших українських регіонах, проходять урочисті заходи на Софійській і Михайлівській площах, Хрещатику і Майдані Незалежності за участю представників органів влади або місцевого самоврядування, а також безпосередніх учасників трагічних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram