Картопля. Фото - Pixabay

В Україні розробили концепцію розвитку картоплярства

Завершено розробку концепції та програми розвитку картоплярства в Україні на 2021-2025 роки загальною вартістю 1 млрд грн. 

Як передає Укрінформ, про це розповів віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко під час прес-конференції “Картопляні фарби внутрішнього ринку України”.

Читайте також: В Україні можуть скасувати податкові послаблення для аграріїв

Програма передбачає компенсацію вартості насіннєвого матеріалу, компенсацію зрошення, будівництва складів для зберігання продукції та будівництва переробних підприємств.

“На програму потрібно витратити близько 1 млрд грн… Потрібно компенсувати 50% придбання сертифікованого насіннєвого матеріалу картоплі, 30% придбання та встановлення систем зрошення, 30% вартості будівництва об’єктів із зберігання картоплі, 30% вартості обладнання для передпродажної обробки картоплі”, – окреслив Рибалко положення програми.

За його словами, сума компенсації придбання сертифікованого насіннєвого матеріалу картоплі, вирощеного в Україні, не повинна перевищувати 150 тис. грн на одного одержувача. Компенсація придбання та встановлення систем зрошення не може бути більшою за 200 тис. грн для одного одержувача на рік.

Читайте також: Українські вина з наступного року продаватимуть у Японії

Сума повернення частини вартості будівництва об’єктів зберігання картоплі також має бути не більшою за 20 млн грн. За попередніми очікуваннями Асоціації, протягом 5 років має бути збудовано сховища потужністю на 300-350 тис. тонн картоплі.

“Також за 2021-2025 рік треба побудувати два заводи з виробництва картоплі-фрі, дві лінії з виробництва картопляного пюре, два заводи з виробництва інноваційних крохмаля і картоплепродуктів. Ми витрачаємо дуже багато грошей, імпортуючи ці всі товари в Україну”, – зауважив керівник асоціації.

Також він наголосив, що підготовлена програма – це програма розвитку, а не лише компенсацій, і всі витрачені кошти повернуться.

“Який буде економічний ефект? Насамперед створення додаткових робочих місць. Ми передбачаємо, що до 2025 року буде 14,5 тис. нових робочих місць”, – зазначив Рибалко.

Він додав, що реалізація програми призведе до збільшення посівних площ під картоплею до 224 тис. га в промислових виробництвах. А це в свою чергу збільшить валове виробництво картоплі та збільшить податкові надходження. За його словами, від сплати ПДВ до держбюджету надійде близько 690 млн грн, а від збільшення інших податкових нарахувань – до 3 млрд грн.

“Якщо ми передбачаємо, що на програму потрібно витратити близько 1 млрд грн, то за ці 5 років кошти повернуться в сумі 3 млрд грн”, – запевнив віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі.

Раніше у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запевнили, що обмежень на експорт зернових та олійних не буде.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram