ФОТО: Pixabay

В Україні презентували унікальну систему, яка контролюватиме вирубку лісів

5 жовтня у Києві презентували новітню систему незалежного автоматичного моніторингу  DeepForest, яка допоможе контролювати вирубку лісів в режимі онлайн.

Про це повідомили розробники проєкту на прес-конференції, передає GreenPost.

Основна причина, чому супутники – провідний спосіб збереження лісового покриву, це те, що, по-перше, вони мають високу площу покриття. А , по-друге, висока частота моніторингу. Адже прилади оновлюють інформацію про всі ліси щотижня.  Ці дані дають можливість виявляти будь-які зміни в режимі, близькому до реального часу. Сидячи в офісі, навіть можна порахувати, скільки стовбурів дерев зникло за цей час, – сказав один із головних розробників системи моніторингу, молодший науковий співробітник Інституту Космічних Досліджень НАНУ та ДКАУ Леонід Шуміло. 

Читайте також: У лісгоспі на Миколаївщині влаштували підпал

У травні 2020 року Інститут космічних досліджень НАН України та ДКА України і ГО “Центр Моніторингу Влади” об’єднали свої зусилля та приступили до розробки моніторингового проєкту.

Система, за словами розробників, дозволить у режимі, наближеному до реального часу, дізнаватися, скільки древ зникло з лісової карти України, коли це сталося. Допоможе супутникова система підтримувати і пожежну безпеку в лісах. 

Нагадаємо, на Миколаївщині рятувальники за допомогою рятувальної мотузки та драбини дістали з 20 метрового колодязя собаку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram