ФОТО: Офіс президента

В Україні понад 200 суддів склали присягу та набули повноважень

У вівторок, 28 липня, відбулась урочиста церемонія складання присяги суддями, вперше призначеними на посаду судді.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді під час урочистої церемонії у присутності Президента України, повідомляє Вища рада правосуддя.

Присягу склали судді, які були призначені на посади указами Президента України у період з 17 вересня 2019 року до 7 липня 2020 року за поданням Вищої ради правосуддя. Зокрема, за період з квітня до червня цього року Вища рада правосуддя направила Президенту подання про призначення понад 430 кандидатів на посади суддів. Це кандидати, рекомендації щодо яких за результатами конкурсного відбору були скеровані до ВРП Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, що припинила свою діяльність у листопаді 2019 року з початком дії Закону України № 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Конкурс на вакантні посади суддів місцевих загальних судів проведений Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 7 серпня 2019 року. За його результатами 467 кандидатів отримали рекомендації на призначення в обрані ними суди.

У лютому цього року до Вищої ради правосуддя надійшли рекомендації щодо 467 кандидатів на посади суддів. 431 з них Вища рада правосуддя оперативно, у режимі відеоконференції, розглянула і внесла Президенту подання про призначення цих кандидатів суддями. На сьогодні Президент України підписав укази про призначення 201 судді.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з початку року внесло до реєстру корупціонерів 2018 чоловік.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram