В Україні очікують появу нового типу грипу

Восени і взимку 2020-2021 років до пандемії коронавірусу в Україні може додатися новий вірус грипу, схожий на COVID-19. Вчені називають його “Гонконг”.

Він буде найстрашнішим із виявлених нещодавно штампів грипу, яких особливо варто побоюватися цього сезону. Про це в коментарі “КП” в Україні “ розповіла вірусологиня, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла Мироненко, повідомляє Obozrevatel.

Зокрема, за даними ВООЗ, цьогоріч до складу протигрипозної вакцини вчені внесли чотири штами грипу:

  • вірус A/Guangdong-Maonan (H1N1);
  • вірус A/Hong Kong (H3N2);
  • вірус B/Washington (Victoria);
  • вірус B/Phuket (Yamagata).

Поки українські вірусологи не можуть сказати, чи збіжаться штами, що увійшли до складу вакцин, із тими, які циркулюватимуть у цьому епідемічному сезоні. Однак стверджують, що побоюватися варто саме вірусу A/Hong Kong (H3N2).

“Гонконг” – це те, що ми чекаємо і чого боїмося”, – підкреслила Мироненко.

Також, за її словами, зараження вказаними вище штампами грипу часто призводить до проблем зі здоров’ям для людей похилого віку з хронічними хворобами. Наприклад, у таких пацієнтів боротьба з вірусом завжди є важкою і часто не обходиться без наслідків.

Сьогодні в Україні зафіксовано 2495 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 – це антирекорд кількості нових хворих за добу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram