В Україні змінюють формулу прожиткового мінімуму

Прив’язані до прожиткового мінімуму будуть тільки пенсії і мінімальна зарплата.

Прожитковий мінімум рахуватимуть по-новому – після зміни методології цей показник зможе задовольнити потреби людини, стверджує міністерка соцполітики Марина Лазебна. Про це вона заявила телеканалу “Дім”, передає УНІАН.

Основною проблемою Лазебна називає те, що до прожиткового мінімуму прив’язані розміри штрафів та інших відрахувань.

Прожитковий мінімум для людини має бути реальним і не може бути навіть як розмір у бюджеті. Сума повинна бути вище. А все інше прив’язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж ніяких втрат, – каже Лазебна.

Проаналізувавши 180 законодавчих актів, де фігурує прив’язка до прожиткового мінімуму, в Мінсоцполітики вирішили залишити цю прив’язку у формуванні лиш визначених Конституцією основних нарахувань: пенсії та мінімальної зарплати.

Читайте також: Уряд затвердив збільшення допомоги при народженні дитини до ₴ 50 тисяч

На цьому тлі відомство Лазебної вже розробило комплекс законопроектів, які мають змінити ситуацію, що склалася – уряд їх вже підтримав і тепер їх передали до Верховної Ради.

Вийшло 4 законопроєкти. Один про методологію, другий про відв’язання, далі — про базові величини для штрафів і для соціальних виплат, доплат. Ми це все прописали, – зазначила міністерка.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила закон про компенсацію через несвоєчасну виплату зарплат, пенсій та соцвиплат.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram