В Україні можуть призупинити продаж соціально значущих продуктів харчування

Асоціація ритейлерів України закликає уряд відкласти введення в дію граничної націнки на соціально важливі товари у зв’язку з відсутністю достатнього часу на впровадження нововведень.

Представники роздрібної торгівлі відзначили, що у зв’язку з введенням Кабінетом міністрів граничної націнки на соціально важливі продукти харчування, продаж таких товарів може тимчасово призупинитися. Про це повідомили в Асоціації ритейлерів України, пише УНІАН.

Ритейлери підкреслили, що запровадження граничної націнки на батон та олію соняшникову вже спричинило кризову ситуацію у сфері роздрібної торгівлі, адже суб’єкти господарювання не мали жодної можливості заздалегідь підготуватись до таких змін, а також отримати додаткові роз’яснення щодо порядку ціноутворення на такі продукти.

Розширення ж даного переліку товарів ще на дев’ять видів продуктів харчування, що може загалом становити до декількох сотень позицій таких товарів в магазині, може призвести до призупинення реалізації зазначених продуктів харчування до моменту налагодження всіх процесів та чіткого розуміння порядку їх ціноутворення, – зазначається в повідомленні.

Читайте також: Імпорт мандаринів в Україну зріс майже на 50%

Зазначається, що прийняті урядом зміни безпосередньо впливатимуть на діяльність ритейлерів, проте вони не мають достатньо часу аби адаптуватись до нововведень.

Проект постанови не передбачає перехідного періоду для його впровадження, що надало б можливість галузі ритейлу підготуватись до змін у регулюванні, а також надати свої пропозиції представникам влади.

Асоціація ритейлерів України закликає уряд відкласти введення в дію таких змін у зв’язку з відсутністю достатнього часу їх впровадження та нерозумінням бізнесу чіткого механізму ціноутворення.

Також просимо представників уряду провести нараду з представниками роздрібного ринку харчових продуктів для обговорення ефективності такого регулювання”, – йдеться в повідомленні, – наголосили в асоціації.

Нагадаємо, що імпорт кави в Україну за останні п’ять років зріс на 63% і в 2020 році сягнув 48,4 тис. тонн на загальну суму в 166,1 млн дол.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram