В Миколаївській ОДА пояснили різницю між додатковою та бустерною дозами вакцини від COVID-19

В України запровадили бустерну і додаткову дозу вакцинації проти коронавірусної хвороби. В чому різниця між цими поняттями під час брифінгу в облдержадміністрації пояснив начальник управління охорони здоров’я Максим Безносенко. Також чиновник розповів, хто саме має робити додаткове щеплення, а кому рекомендована бустерна доза.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Додаткову дозу вакцини у Міністерстві охорони здоров’я рекомендують робити людям, які хворіють на ВІЛ-інфекцію, онкохворим, тим, у кого відбулась трансплантація органів і людям, які отримують гормонотерапію у великих дозах.

Бустерну дозу поки що можуть отримати медичні працівники та співробітники будинків інтернатного типу. Коли вводять та якими вакцинами? Додаткову дозу вводити краще за все в період від 28 днів до трьох місяців після другого щеплення, – розповів Максим Безносенко.

Що стосується бустерної дози, то її вводять в період від 180-ти до 270-ти днів після другої дози, каже Максим Безносенко. Для бустерної дози використовують вакцини на базі МРНК – це «Модерна» та «Файзер». Також чиновник розповів про терміни дії ковід-сертифікатів після введення цих вакцин.

При додатковій дозі термін дії не збільшується. При бустерній дозі термін дії сертифікату збільшується. Вся медична спільнота зараз робить третю дозу, – розповів начальник обласного управління охорони здоров’я.

Профільний заступник голови облдержадміністрації Юрій Гранатуров анонсував найближчими днями перевірки в лікарнях області на предмет пожежної безпеки. За його словами, їх запровадили після трагедії, що сталась в лікувальному закладі на Івано-Франківщині, внаслідок якої вже є троє загиблих. Перевірятимуть лікарні, де масово використовують кисень, а це, за словами Юрія Гранатурова, 18 медичних закладів області.

Головним лікарям всім слід перевірити засоби пожежної безпеки і провести інструктаж для всіх робітників, лікарів та відповідних технічних працівників цих лікарень, – каже Юрій Гранатуров. – А також перевірити все, що необхідно на святкові дні стосовно безпеки громадян, які зараз перебувають у лікарнях.

Згідно з розпорядженням заступника голови облдержадміністрації перевірки відбудуться вже 30 та 31 грудня. Всі імовірні небезпечні ситуації мають негайно ліквідувати.

Раніше повідомлялось, що бустерна доза вакцини на 85% захищає від наслідків Омікрону.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram