У Миколаєві для новообраних депутатів провели тренінг

Після урочистостей та першої сесії ‒ на навчання. У суботу, 12 грудня, депутати 8-го скликання Миколаївської міськради зібралися у сесійній залі, щоб з’ясувати усі тонкощі нової роботи.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Особливості статусу депутата, ефективні інструментарії для якісної роботи, права і обов’язки, а ще вміння правильно працювати із запитами та зверненнями від громадян ‒ ось далеко не повний перелік того, що має знати кожен, хто отримав мандат. З усіма правилами роботи міськради новоспеченим депутатам допомагали розібратися експерти.

Миколаїв дуже прогресивне в політичному плані місто. Є багато класних кейсів, тому не так й просто говорити про те, як вийти на новий рівень. З одного боку є депутати-новачки, яким треба ознайомитися з кращими практиками місцевого самоврядування, а з іншого – більш досвідчені політики, які мають розуміти, куди рухатися далі, бо ж законодавство не стоїть на місці, – говорить експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Читайте також: Як у Миколаєві пройшла перша сесія міської ради 8 скликання. ФОТО

Із 54 обранців тренінг у вихідний день проходили не всі. Та навіть попри це у сесійній залі не вщухали обговорення, а часом і розбір польотів. Депутати кажуть, найкраще навчатися на реальних кейсах як Миколаєва, так й інших областей.

Кожна частина нашого спілкування мала свою цінність через те, що ми ще не повноцінні депутати, а тільки хочемо ними стати. Кожна хвилина і кожен кейс дуже цікаві, неможливо виділити якийсь один аспект. Мабуть, це тому, що ми ще не маємо такого широкого досвіду, – ділиться враженнями депутат Миколаївської міської ради Микола Капацина.

Вже завтра, 15 грудня, депутати Миколаївської міськради зберуться на друге пленарне засідання, щоб затвердити Регламент роботи та склад депутатських комісій, а згодом будуть працювати над перерозподілом бюджету. Пряму трансляцію сесії дивіться на телеканалі МАРТ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram