В Миколаєві з’явилась галерея мистецтв імені Серафими Сєнкевич

В Миколаєві відтепер офіційно з’явилась галерея мистецтв імені миколаївської художниці Серафими Сенкевич. Це університетська галерея Чорноморського національного університету імені Петра Могили, яку заснувала і якою довгий час керувала відома мисткиня. В університеті урочисто відкрили меморіальну дошку та персональну виставку Серафими Сєнкевич.

Про це йдеться в сюжеті телекомпанії «МАРТ».

Галерея мистецтв ЧНУ ім Петра Могили – дітище Серафими Сєнкевич. Це її ідея створити із занедбаних підсобних університетських приміщень – мистецьку  обитель художників. Галерея мистецтв в університеті з’явилась 25 років тому.

Все тут з нуля робилося, будувалась стіна, будувались замість колон, пілони, виділялись ці рекреації, які дуже зручні для галереї. Перші виставки формувала сама Серафима Сєнкевич, – розповідає завідувачка галереї мистецтв Любов Омельченко.

Спеціально до цієї урочистої події відомий миколаївський скульптор Віктор Макушин зробив меморіальну дошку.

В експозиції виставки Серафими Сєнкевич – роботи з майстерні художниці та картини з приватних колекцій і одна університетська. Більшість передав для експонування син мисткині – Ярослав Ряснянський. Картини різні за жанрами, різних років.

Художній стиль Серафими Сєнкевич, за словами голови Миколаївської обласної організації спілки художників України Дмитра Артима відрізняється своєю легкістю та світлом.

Виставка експонуватиметься в стінах галереї до березня. Відвідати її може безкоштовно кожен бажаючий.

Нагадаємо, у неділю, 31 жовтня, не стало миколаївської художниці Серафими Федорівни Сєнкевич.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram