В Миколаєві презентували книгу Валерія Чернявського «Темвод: завод, табір, поселення, пустка»

В Миколаєві презентували книгу краєзнавця, заступника директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерія Чернявського – «Темвод » : завод, табір, поселення, пустка». Це унікальне видання з дослідження таємничої миколаївської місцевості в центрі міста, яке крізь роки зберегло загадковий топонім – «Темвод».

Про це йдеться в сюжеті телекомпанії « МАРТ » .

Зацікавлення Темводом і поштовхом до вивчення його історії стали екскурсії. Валерій Чернявський проводив на початках їх для невеликої кількості людей, для друзів. А потім назріло рішення втілити це в письмовому вигляді. І книга вийшла дійсно унікальна.

Темвод – це назва району, який лежить прямісінько в самому серці Миколаєва. Місцина покинута, засмічена, розбита та забута місцевою владою і людьми. Однак її історія багата та насичена: колись тут існував завод, табір для військовополонених  навіть робітниче поселення.

У виданні зібрані спогади мешканців Темводу та унікальні фотографії, як виглядало робітниче селище. Частину накладу книги Валерія Чернявського передадуть до бібліотек міста, частину можна придбати у автора.

Наразі на місці Темводу планують зробити меморіальний парк в пам’ять про жертв табору для військовополонених.

Нагадаємо, що в Миколаєві презентували документальну фотовиставку «ДОФ, Комунар, Темвод, Яхт-клуб: культурні центри та втрачена ідентичність»

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram