Фото: Вокруг света.Україна

В «Асканії-Нова» виявили пелікана, котрий вирішив перезимувати

Пелікан повинен був зимувати в теплій Африці, проте схоже вирішив взимку лишитись на Херсонщині.

Про це повідомляє «Вокруг Света. Україна».

Співробітники заповідника «Асканія-Нова», які проводили облік пернатих на узбережжі Перекопської затоки Чорного моря в колишньому Каланчацькому районі, виявили над його акваторією молодого рожевого пелікана.

Представники цього виду зазвичай гніздяться на острові Орлов (Чорноморський біосферний заповідник). Однак восени вони відлітають у вирій до весни, і чому їх родич вирішив залишитися – загадка.

Судячи з того, що пелікан спокійно піднімався в повітря він не був поранений мисливцями, не хворий і в розпал морозів навіть не голодував, адже вистачало сил для польоту. І це найбільше здивувало вчених.

Пелікани зазвичай полюють зграями, або при загоні риби «кооперуються» з бакланами. Але у випадку з особиною, виявленої над Перекопською затокою, пелікан був єдиним, та й баклани наше узбережжя в холоди вже покинули. Як він зміг вижити, пояснень немає, – каже директор заповідника Асканія-Нова Віктор Гавриленко.

Нагадаємо, на Херсонщині поліція розслідує факт вимирання червонокнижних журавлів у заповіднику «Асканія-Нова».

Пізніше стало відомо, у Херсонській області в результаті отруєння обробленим хімікатами зерном загинули більше двохсот рідкісних сірих журавлів, котрі занесені до «Червоної книги України».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram