Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт “Про авторське право і суміжні права”, який передбачає комплексне врегулювання відносин, що пов’язані з набуттям, охороною та захистом авторського права.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
9 червня на черговому засіданні уряду прийнято законопроєкт “Про авторське право і суміжні права”, який передбачає комплексне врегулювання відносин, що пов’язані з набуттям, охороною та захистом авторського права.
Документ спрямований на адаптацію законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав до стандартів Європейського Союзу, – йдеться в повідомленні.
Зокрема, документом передбачено спрощення для правовласників процедури вилучення нелегального контенту на веб-сайтах в Інтернеті та поширення цієї процедури на всі об’єкти авторського права і суміжних прав.
Роботодавці й замовники автоматично набуватимуть права на комп’ютерні програми і бази даних, створені як службові твори або в рамках виконання договорів замовлення.
Читайте також: Рада планує створити реєстр професій та кваліфікацій
Законопроєктом передбачається також розширення випадків вільного використання об’єктів авторського права і суміжних прав в інтересах суспільства, отримання права на порядок укладання ліцензійних договорів на основі публічної пропозиції та посилення захисту неоригінальних баз даних, об’єктів, створених за допомогою штучного інтелекту, традиційних виражень культури.
Читайте також: Кабмін планує спростити надання українського громадянства
Ухвалення законопроєкту забезпечить приведення договірних відносин законодавства України до стандартів ЄС, реалізацію взаємодії організацій колективного управління з правовласниками і користувачами та посилення відповідальності за порушення у сфері авторського права і суміжних прав.
Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді створити Реєстр осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).




