Електроенергія. Фото: Діло

Українські енергетики просять заборонити імпорт електроенергії з Росії

Українська енергетична асоціація просить невідкладно провести антикризовий штаб за участі представників українського уряду.

Про це повідомляє Діло з посиланням на сайт асоціації. Організація направила прем’єр-міністру Денису Шмигалю відкритий лист для вирішення ситуації, що склалась на ринку електричної енергії.

“Генеруючі компанії, що здійснюють виробництво теплової та електричної енергії на теплоелектроцентралях та когенераційних установках, що є учасниками Асоціації, висловлюють  крайнє занепокоєння ситуацією щодо системного ігнорування інтересів таких компаній та ситуацією з імпортом електроенергії, що може спричинити важкі наслідки для енергетичної галузі в цілому”.

Для теплоелектроцентралей криза в енергетиці почалась вже у грудні 2019 року, коли відбулись незбалансовані, ручні втручання у модель ринку електричної енергії. За період  з грудня 2019 року по березень 2020 року вся енергетична галузь понесла колосальні збитки через маніпулювання на ринку на добу наперед та необмежений імпорт електричної енергії з країни агресора.

Читайте також: Україна поновила імпорт електроенергії з Білорусі

Для теплоелектроцентралей перший квартал кожного року – це 50% річної товарної виручки, однак через занизькі ціни електричної енергії, вітчизняні ТЕЦ опинились в найгіршому стані, ніж всі інші генеруючі компанії, оскільки повинні виконувати свій соціальний обов’язок – генерувати теплову енергію для забезпечення більш ніж 5 мільйонів осель теплом.

Як наслідок, занизькі надходження від продажу електричної енергії не дали необхідного доходу для повного фінансування діяльності ТЕЦ.

Читайте також: В “Укренерго” запропонували підняти тариф на передачу електроенергії

Незважаючи на постійні зміни у правилах ринку та дефіцит ліквідності, вітчизняні ТЕЦ були підготовлені до опалювального періоду 2020/2021 років, розпочали його своєчасно та з належною якістю за рахунок власних домовленостей з постачальниками палива. Борги перед постачальниками планувалось погасити за рахунок надходжень першого кварталу та реалізації механізму погашення заборгованості перед виробниками електричної енергії у старому ринку.

Нагадаємо, що 1 лютого Україна відновила імпорт електроенергії з Росії, з 12:00 до 15:00 та з 20:00 до 21.00 планується постачати по 200 МВт-год щогодини. Із 21:00 по 23:00 – по 100 МВт-год щогодини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram