Дмитро Кулеба. Фото - dyvys.info

Україна та Румунія створять робочу групу з енергетики

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив робочий візит до Румунії, де зустрівся з прем’єр-міністром Людовіком Орбаном та з міністром закордонних справ Богданом Ауреску.

Під час переговорів із главою румунської дипломатії сторони обговорили питання порядку денного українсько-румунських двосторонніх відносин. Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Глава МЗС України також поінформував румунську сторону про створення “Кримської платформи” задля консолідації міжнародних зусиль із деокупації Криму. Він запросив Румунію приєднатися до її створення.

Міністри обговорили також амбітні плани співпраці в енергетиці. Йдеться, насамперед, про експорт електроенергії, видобуток та транспортування природного газу, а також вироблення та транспортування водню, зокрема у межах Європейської зеленої угоди. З метою прискорення опрацювання проєктів вони домовилися створити окрему українсько-румунську робочу групу з енергетики.

“Група могла би зібратися вже найближчим часом, не чекаючи засідання спільної міжурядової комісії. Сторони почнуть розмовляти, шукати точки дотику. Енергетика несе величезний потенціал взаємної вигоди для України, Румунії та регіону загалом”, – наголосив Кулеба.

Важливою темою переговорів став розвиток економічної співпраці, підвищення обсягів торгівлі та інвестицій. Міністри вирішили якнайшвидше відновити засідання Спільної міжурядової українсько-румунської комісії з економічного співробітництва.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба провів зустріч з першим заступником держсекретаря США Стівеном Біганом. Під час зустрічі Кулеба попросив, щоб Штати підключилися до міжнародної платформі по деокупації анексованого Росією Криму.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram