Апельсини. Фото: Pixabay

Україна стала одним із найбільших імпортерів турецьких апельсинів

Експорт апельсинів з Туреччини в 2020 році виріс на 41% в порівнянні з попереднім роком – до $129 млн. У 2019 році Туреччина поставила за кордон апельсини на суму $91,3 млн.

Про це повідомляє Діло з посиланням на Agravery. За словами Хайреттіна Учака, голови Асоціації експортерів свіжих фруктів і овочів Егейського регіону Туреччини, різкий стрибок попиту на цитрусові багато в чому пов’язаний з пандемією. Експорт цитрусових в цілому в 2020 році склав $933 млн, $347 млн з яких мандарини.

“Туреччина експортувала апельсини в 2020 році в 60 країн світу. За звітний період провідним імпортером турецьких апельсинів стала Росія – $63,4 млн. У ТОП-3 імпортерів поряд з РФ увійшли також Ірак ($19,1 млн) і Україна ($15,3 млн)”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, внутрішній попит на апельсини в цьому році також дуже високий.

“Планується збільшення експорту апельсинів до $950 млн, якщо не буде змін в кліматичних умовах. Цитрусові з Туреччини в основному імпортує Росія. Нам потрібно знайти нові ринки і позбутися залежності від єдиного ринку. Через пандемію немає ярмарків. З відкриттям ярмарків ми створимо альтернативні ринки з окремими країнами, зв’язавшись з ними безпосередньо”, – додав Хайреттін Учак.

Нагадаємо, що імпорт кави в Україну за останні п’ять років зріс на 63% і в 2020 році сягнув 48,4 тис. тонн на загальну суму в 166,1 млн дол.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram