Максим Степанов. Фото: МОЗ

Україна планує виробляти власну вакцину від грипу, – Степанов

В Україні впродовж кількох наступних років планують відновити вітчизняне виробництво вакцин.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вже провів декілька зустрічей з підприємцями, які можуть виробляти українську вакцину. Про це він повідомив в інтерв’ю для “Радіо Свобода”, пише ТСН.

“Ви, мабуть, знаєте, що в Україні було повністю, мабуть, ще в 1990-их роках, зруйноване виробництво будь-якої вакцини. Зараз ми неодноразово говорили з президентом країни, щоб ми почали відновлення. Це стосується грипу, це стосується інших вакцин, які ми кожного року використовуємо”, – розповів посадовець.

Він переконаний, що Україна має відповідний науковий потенціал, хоча й зазначає, що для досягнення успіху можуть знадобитися декілька років. 

“Звичайно, це процес не дуже швидкий, – додав Степанов. – Водночас я провів вже декілька зустрічей з нашими підприємцями, які мають відповідні лінії. Наші підприємства “Фармак”, “Лікхім”, які мають відповідні сертифіковані лінії по виробництву вакцини, можуть виробляти або українську вакцину, якщо вона з’явиться, або іншу”.

Міністр наголосив, що Україні “обов’язково потрібно” пройти “цей шлях” з погляду “державної безпеки”.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв змінити систему закупівель ліків в Україні, які сьогодні здійснюються через міжнародні організації.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram