Фото: МВС України

Україна направила до Бейрута п’ять тонн “гуманітарки”

Медикаменти та продукти харчування будуть супроводжувати нацгвардійці та рятувальники, розповів перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

У Бейруті трапилась страшна біда – вибух в порту забрав життя 220 громадян, більше 100 осіб зникли безвісти, більше тисячі постраждалих, столиця понесла величезні руйнування. Тому, на запит посольства Лівану в Україні Указом Президента було прийнято рішення про надання гуманітарної допомоги. В понеділок Кабінет Міністрів України виділив кошти з резервного фонду на придбання лікарських засобів, товарів медичного призначення, борошна, – цитує слова Ярового прес-центр МВС України.

Голова ДСНС Микола Чечоткін наголосив, що українські рятувальники були готові вирушити на допомогу у ліквідації наслідків завалу відразу, але ліванська сторона визначила, що для них необхідніші продукти харчування. 

Надзвичайний і Повноважний посол в Лівані Ігор Осташ зазначив, що на сьогоднішній день понад 4 тисячі українських сімей проживає у Лівані. Під час вибуху постраждало більше 20 родин, всі вони чекають допомоги та підтримки. 

Варто зазначити, що гуманітарний вантаж прибуде в Ліван близько 12 30. Його зустріне Міністерство оборони Лівану, які вже і будуть розподіляти продукти та медикаменти за потребами. 

Нагадаємо, 4 серпня у порту Бейрута прогримів вибух – вибухнуло 2750 тонн конфіскованої аміачної селітри. Внаслідок катастрофи від 250 до 300 тисяч осіб залишилися без житла.

Посол України в Лівані Ігор Осташ говорив про те, що у Бейруті є кілька родин, у яких постраждало майно, будинки та квартири. Також декілька українців зазнали незначних травм, порізів та забоїв.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram