Євген Лавренчук. Фото - Укрінформ

Українського режисера Лавренчука затримали в Італії на вимогу РФ

Українського театрального режисера, номінанта Шевченківської премії, колишнього головного режисера Одеського театру опери та балету, ректора «Першої української школи театру і кіно» Євгена Лавренчука затримали в Італії за запитом Росії про його екстрадицію в РФ.

Про це повідомляється у нещодавно створеній Фейсбук-групі Free Eugene Lavrenchuk, передає Укрінформ.

Хочу повідомити усім друзям та знайомим, що з 17 грудня 2021 року Лавренчук Євген Вікторович утримується в італійському СІЗО у зв‘язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ.

За їх заявою, Євген, знаходячись на території Росії 8 років тому, нібито скоїв кримінальне порушення. Наразі італійська сторона вивчає запит поданий з Росії, – зазначено у дописі користувачки Маріанни Гвидічі-Палій.

За її інформацією, деталі справи наразі не розголошуються, але відомо, що Євгена звинувачують у фінансових порушеннях, які він начебто скоїв на території РФ. Чому його затримали саме зараз та чому досі немає конкретних документів щодо цієї справи, невідомо.

Читайте також: Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» вийде у прокат наприкінці 2022 року. ВІДЕО

Дописувачка повідомила також, що режисер отримує підтримку з боку Консульства України в Італії та адвоката, який намагається запобігти його екстрадиції до Росії.

Сім‘я і близьке оточення Євгена дали дозвіл на публічне розголошення справи, розуміючи, що кримінальна справа проти нього сфабрикована, схожа на політичне переслідування, і сподіваючись на підтримку ЗМІ та його колег, які зможуть вплинути на ситуацію і не допустити ектсрадиції Євгена Лавренчука до країни-агресора, – йдеться у дописі.

Останній допис на Фейсбук-сторінці самого Лавренчука датується 15 грудня 2021 р. У ньому повідомляється, що режисер летить з Ізраїлю до Неаполя (Італія).

Читайте також: Проєкт BaraBooka оголосив найкращі книжки року

Євген Лавренчук впродовж трьох років був головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету. Йому вдавалося робити багато для української культури, враховуючи й виходи за межі режисури: здобуття грантової підтримки на різні мистецькі проєкти, наприклад, для створення Всеукраїнського симфонічного інклюзивного оркестру та хору. В розпал пандемії в 2020 році Одеський оперний театр зробив професійну телекіноверсію опери, за яку Лавренчука перед цим номінували на Шевченківську премію – La Traviatа.

Нагадаємо, що Кембриджський словник англійської мови обрав слово 2021 року. Ним стало слово Perseverance (наполегливість, стійкість, впертість).

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram