Українські військові евакуювали з Херсонщини двох поні. Тепер вони живуть в миколаївському зоопарку (ВІДЕО)

Воїни 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу евакуювали з села Посад-Покровське, що на тимчасово окупованій Херсонщині, двох поні. Нині тварини знаходяться в Миколаївському зоопарку і поки будуть тут жити.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».

Тварин звати Валет і Поняшка. Йому – 6 років, їй – 8 місяців. У Миколаївському зоопарку поні живуть вже два тижні. Українським військовим вдалося евакуювати їх з Херсонщини. Поні були виснажені й залякані, бо поруч постійно розривалися ворожі снаряди. Як тільки росіяни побачили, що ЗСУ рятують Валета й Поняшку, відкрили щільний вогонь. Та навіть попри небезпеку воїни 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу таки змогли вивезти поні в безпечне місце.

У неділю приходила жінка, мати господаря цих поні. Він поранений, лежить в госпіталі на реабілітації, але почувається вже значно краще. Подальша доля цих тварин поки невідома. Це унікальна історія порятунку. Як бачите, власники знайшлися. Можливо, вони будуть забирати їх, а, може, ми залишимо їх собі і потім віддамо господарям приплід. Якось після війни домовлятимемося, – розповіла заступниця завідувача відділу копитно-хоботних тварин Віра Журавльова.

Характер у поні спокійний і лагідний. Тварини пережили чималий стрес, тож тепер адаптуються до нових умов життя. Зараз Валет і Поняшка знаходяться на карантині, це обов’язкова процедура для всіх нових мешканців звіринцю. Пізніше їх переведуть до інших поні, а поки тварини мають цілий вольєр для прогулянок та відпочинку.

Дівчинка трішки кусюча, але дуже хороша. Тварини живуть у великому вольєрі, добре себе почувають. Ми за ними доглядаємо, годуємо, – каже працівниця зоопарку.

Поні харчуються за спеціальним раціоном три рази на день. Зранку і ввечері Валет і Поняшка їдять зелену траву, в обід – суміш зернових. Полюблять і овочі – буряк та моркву. Олена Журавльова каже, впевнена, що незабаром тварини будуть сприймати миколаївський зоопарк за свій дім. Хоча на територію звіринцю час від час прилітають залишки від ракет та снарядів, якими російська армія атакує Миколаїв, тут про всіх мешканців дбають і люблять їх.

Ми робимо те, що й завжди – доглядаємо за тваринами. Ми годуємо і напуваємо їх, прибираємо за ними. Ми не можемо не прийти і не приділити їм часу. Вони певною заручники ситуації, що склалася в країні, – зауважила Віра Журавльова.

Операція порятунку «Підкова» вкотре довела, що українці та ЗСУ не залишать в біді нікого, навіть тварин. Віримо, що зовсім скоро миколаївський зоопарк зможе відкрити свої двері для відвідувачів, а Валет і Поняшка стануть новими улюбленцями і дорослих, і малечі.

Нагадаємо, волонтери Міжнародного волонтерського центру «4UA» розповіли, як допомагають тваринам та їхнім власникам під час війни.

Раніше кореспонденти телеканалу «МАРТ» знімали сюжет про те, як у воєнний час працює Центр захисту тварин.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram