Фото: «Вокруг света. Украина»

В Єгипті виявили невідоме стародавнє місто, якому понад три тисячі років

Єгипетські археологи несподівано для себе виявили велике стародавнє місто, яке століттями залишалося непоміченим поруч з найвідомішими пам’ятками Єгипту.

Про це пише журнал «Вокруг света. Україна».

За словами керівники розкопок Захі Хавасса, місто побудували більше 3400 років тому, під правління Аменхотепа III, одного з наймогутніших фараонів Єгипту.

У вересні минулого року команда приступила до пошуків храму неподалік від Долини царів. Але протягом кількох тижнів виявила руїни з сирцевої цегли в усіх напрямках розкопок, — розповів доктор Хавасс, — деякі стіни досягали трьох метрів у висоту.

У будинках археологи виявили добре збережені кімнати. У них залишилося безліч предметів повсякденного життя. Серед знахідок – кільця, скарабеї, кольоровий керамічний посуд та глиняні цеглини з печаткою Аменхотепа III. Команда виявила безліч уламків статуй, а також випалювальні печі для виготовлення посуду зі скла та фаянсу.

За словами керівника розкопок, в місті, яке напевно був адміністративним і промисловим центром, перебували три палаци Аменхотепа III.

Великий населений пункт простягався на захід – до древнього села робітників Дейр-ель-Медіна.

Пітер Лаковар, директор американського Фонду єгипетської спадщини та археології, назвав місто «староєгипетськими Помпеєм».

Нагадаємо, у листопаді минулого року, на Хортиці знайшли вцілілу гробницю скіфського воїна, якій 2,5 тисячі років.

Як відомо, у 22-му томі Енциклопедії сучасної України опублікували статтю «Миколаївський некрополь» старшого наукового співробітника Миколаївського краєзнавчого музею Тетяни Губської.

Поширити:

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031