У Великобританії з’ясували, що забруднення повітря впливає на настрій людей

Згідно з новим дослідженням, проведеним у Великобританії, навіть невелике збільшення кількості шкідливих речовин у повітрі впливає на зростання депресії і тривоги у людей.

Вчені виявили, що підвищення рівня оксиду азоту в повітрі (через вихлопних газів), збільшує ризик психічних розладів на 39 %.

Про це повідомляє “Популярна механіка” як пише видання Преступности нет.

Вчені також виявили, що люди, які живуть в місцях з більш високим рівнем забруднення, в два рази частіше мають психологічні проблеми, ніж ті, хто живе в найменш забруднених районах. Дослідники відзначають, що для психічного здоров’я важливі й інші фактори, такі як генетика і щасливе дитинство, але на відміну від них, проблему із забрудненим повітрям можна вирішити.

У дослідженні взяли участь більше 1000 дорослих жителів південно-східного Лондона. Вчені проводили дослідження протягом п’яти років. Автори також зазначають, що результати цієї роботи актуальні для міст і селищ по всьому світу. На даний момент у Великобританії майже кожен міський район має рівень забруднення вище допустимих норм Всесвітньої організації охорони здоров’я, а в усьому світі 90% людей дихають брудним повітрям.

Доктор Іен Мадуей, один з авторів роботи, сказав, що рівень психічних розладів, як відомо, вище в містах, так як там менше зелених насаджень і існує більше соціальних проблем. Однак він підкреслив, що нове дослідження вказало на те, що навіть в разі подолання соціально-економічних причин депресії в містах, повітря може продовжувати залишатися брудним, тим самим впливаючи на здоров’я людей.

Нове дослідження, яке було опубліковано в журналі Social Psychiatry and Psychiatric Epidemiology, загострює увагу на вплив забрудненого повітря на мозок. Вченим давно відомо, що погане повітря позначається на серці та легенях, але було проведено дуже мало робіт, які вивчали негативні наслідки забрудненого повітря на мозок.

Нові дослідження пов’язали забруднене повітря зі збільшенням числа самогубств і показали, що в забруднених районах збільшується ризик психічних розладів. Попередні роботи також показали, що забруднення повітря викликає зниження інтелекту і пов’язане з деменцією. У 2019 вчені дійшли висновку, що забруднення повітря може завдати шкоди кожному органу людського тіла.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram