У Варшаві розпочався кінофестиваль “Ukraїna!”

Показом фільму Олега Сенцова “Номери” у варшавському кінотеатрі “Ілюзіон” 21 жовтня розпочався 5-й кінофестиваль Ukraїna!

Цьогорічний фестиваль відбувається у жорстких санітарно-епідеміологічних умовах через пандемію коронавірусу за обмеженої кількості глядачів, повідомляє видання Укрінформ.

Фото: Укрінформ

Як повідомила директорка кінофестивалю Беата Бєронська-Лях цьогорічний фестиваль було дуже складно підготувати, адже до останнього не було відомо, чи у зв’язку із загостренням пандемії COVID-19 і входженням Варшави до жовтої, а потім червоної зони, кінотеатри не закриють для глядачів.

Наш фестиваль вже стає відомим не лише в Україні, але й за океаном, наприклад Нью-Йорку. Інші міста хочуть брати з нас приклад і показувати українські фільми. Це безсумнівний успіх цього фестивалю”,- підкреслила Бєата Бєронська-Лях.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця підкреслив, що попри всі нинішні коронавірусні обмеження фестиваль вдалося організувати у Варшаві і Любліні і висловив побажання, що значна кількість поляків зможе також побачити українські фільми в онлайн-режимі. Він зазначив, що завдяки фестивалю усію бажаючі можуть побачити у кінотеатрі не лише фільми, але й фотоекспозицію “Discover Ukraine” (Відкриваючи Україну), завдяки чому поляки, можливо, хотітимуть відвідати Україну.

Дещиця також побажав, щоб фестиваль Ukraїna розвивався надалі і в наступному році його було представлено також і в інших містах Польщі.

Цьогорічний варшавський кінофестиваль Ukraїna! через пандемію COVID-19 відбудеться у гібридному режимі. На ньому буде показано 35 художніх, документальних та короткометражних кінострічок як у кінотеатрі “Ілюзіон”, так і в онлайн-режимі.

Нагадаємо, що у Польщі фітнес-клуб оголосив себе церквою, щоб його не закрили через COVID-19

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram