Фото - Укрінформ

У центрі Праги відкрили фотовиставку «Україна – 30 років свободи»

У Празі в суботу, 14 серпня, відбулося відкриття фотовиставки «Україна – 30 років свободи», приуроченої до 30-річчя незалежності України.

Як повідомили в посольстві України в Чехії, виставка проходить під патронатом мера чеської столиці Зденєка Гржіба у самому центрі Праги, на пішохідній зоні вулиці на Пршікопі. Ознайомитися з нею можна до 30 серпня, передає Укрінформ.

На підготовленій українським посольством у співпраці з мерією Праги та інформаційним агентством Укрінформ експозиції представлено фотографії понад 30 авторів з України та Чехії, які документують найважливіші моменти новітньої історії України. Це моменти гордості, радості, звитяги, але також смутку та втрат, які українці прожили за тридцять років з часу відновлення незалежності України, а також найбільш доленосні події, які згуртували український народ і сформували державу.

Виставку відкрив посол України в Чехії Євген Перебийніс, який наголосив, що проголошення Україною незалежності було ключовою подією в історії Європи, оскільки завдало вирішального удару по радянському тоталітарному режиму і, таким чином, пришвидшило демократичні зміни в регіоні. Він додав, що виставка – це подарунок українцям Чехії і чеським друзям України з нагоди 30-ї річниці незалежності України.

Читайте також: Український аеропорт потрапив у топ-10 найкращих аеропортів Східної Європи

У відкритті також взяв участь Станіслав Асєєв, журналіст «Радіо Свободи» і автор книги «Світлий шлях. Історія одного концтабору». Виступаючи перед присутніми, він висловив переконання, що на тимчасово окуповані Росією території України також невдовзі повернеться свобода.

Епіграфом виставки «Україна – 30 років свободи» стали слова Григорія Сковороди з вірша De Libertate: «Що є свобода? Добро в ній якеє? Кажуть, неначе воно золотеє? Ні ж бо, не злотне: зрівнявши все злото, Проти свободи воно лиш болото». На фотографіях зафіксовано, зокрема, радість від вимріяної незалежності, емоції наших чемпіонів, здобутки та досягнення України, її найвідоміші природні та культурні пам’ятки, події українських революцій та боротьби українців проти російської агресії. Окремі стенди присвячено історії чесько-українських взаємин, зокрема, ролі в них Вацлава Гавела, найяскравішим моментам з життя чеських українців.

У підготовці виставки були використані документальні фотографії агентств Укрінформ і ČTK, Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України, фотобанку ukraine.ua та проєкту Ukraїner, роботи українських фотографів Олександра Клименка та Олексія Фурмана, світлини з особистих архівів активістів Давіда Конечного, Ксенії Майзнерової, Зоряна Кіся, Катерини Скрипник, Олега Белякова та інших.

Нагадаємо, що за результатами досліджень, українці найбільше довіряють Збройним силам України (68%), волонтерам (64%) та церкві (63,5%). Водночас найменше довіряють російським медіа, чиновникам, Верховній Раді та судам.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31