У тілах жертв збитого Boeing MH17 знайшли фрагменти російського «Бука»

У ході судового засідання в Нідерландах, австралійські детективи допомогли довести, що фрагменти, знайдені серед уламків літака рейсу MH-17 і в тілах загиблих, були з ракети «Бук» російського виробництва.

Про це повідомляє австралійський телеканал 9news, передають Букви.

Прокурор Тійс Бергер розповів, як слідство виключило “Бук” українського виробництва.

Так, в жовтні 2014 року федеральна поліція Австралії вирушила до України для аналізу двох ракет “Бук” – старішої M938 і більш нової 9M38M1. Бергер сказав, що слідство виявило три унікальні форми уламків – плитку, грати і метелика – всередині ракет.

Пізніше австралійські детективи візуально зіставили ці форми з фрагментами, знайденими в тілах жертв, речах і уламках літака.

Австралійська федеральна поліція провела візуальне порівняння з частинами двох ракет “Бук” типу 9М38 і 9М38М1. При цьому вони аналізували такі особливості, як форма, сліди від інструмента (наприклад, фрезерування) і магнітні властивості, – сказав Бергер.

У тілах екіпажу було виявлено 29 сталевих уламків. І один з них мав форму саме метелика. Такий уламок знайшли в тілі капітана екіпажу.

Ще один уламок у формі метелика був знайдений в кабіні літака. Це єдині два уламки з усіх вилучених на місці падіння 370, що зберегли цю виразну форму.

Таким чином, австралійські слідчі спростовують висновки російської державної оборонної компанії “Алмаз-Антей”, яка стверджувала, що Boeing був збитий ракетою 9М38, остання з яких була випущена ще в СРСР у 1986 році.

Раніше голландський прокурор Деді воей-а-Цой заявив, що російський уряд і окремі особи перешкоджали розслідуванню помилковими доказами.

Як відомо, 17 липня в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії «Малайзійські авіалінії», який виконував рейс Амстердам – ​​Куала-Лумпур (рейс MH17).В результаті чого загинули всі 298 чоловік, які знаходилися на борту: 283 пасажири, серед яких троє немовлят, і 15 членів екіпажу.

У числі жертв – 193 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство – США. У списку також значаться 43 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 – Індонезії. Ще 10 жертв трагедії – піддані Великобританії, у одного з яких було друге громадянство – ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади і 1 – Нової Зеландії.

Нагадаємо, п’ять держав повідомили ООН про початок суду по справі МН-17.

Як відомо, слідство у справі МН17 оголосили ймовірну мету бойовиків.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram