Фото: РБК-Україна

У справі Труханова збільшилася кількість фігурантів

Детективи НАБУ вручили підозру 10 фігурантам справи про розкрадання земельних ділянок в Одеській області, в якій підозрюваним проходить мер Геннадій Труханов.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Перед цим генпрокурорка Ірина Венедіктова виписала підозру на ім’я 5 осіб – безпосередньо Трухановому, двом депутатам міськради, начальнику одного з департаментів Одеської міськради і екс-прокурору Одещини.

Згідно з версією слідства, в період з 2016 по 2019 рік в Одесі фігуранти справи передавали землі міста під забудову, чим завдали збитків місту в розмірі 558 мільйонів гривень.

Серед механізмів вчинення злочинів – протиправне застосування малої приватизації. Залучені до схеми посадовці забезпечували прийняття Одеською міською радою рішень про передачу із комунальної власності об’єктів нерухомого майна до приватної. Їх безпідставно відчужували на користь заздалегідь визначених та афілійованих з бізнесменом юридичних осіб, які формально були орендарями цього майна. Після укладання договорів оренди, вони не проводили поліпшення об’єкту, що підлягає приватизації, і в подальшому незаконно викуповували нерухомість. Після цього юрособи набували право користування земельними ділянками під виглядом обслуговування існуючої нерухомості, фактично ж мали намір використати  їх під забудову житловими комплексами, – йдеться в повідомленні.

Другий метод, про який говорять прокурори, полягав в тому, що мер і депутати займали під забудову вигідні ділянки землі фіктивно передаючи їх в користування комунальним підприємствам.

Крім того члени злочинної організації заволоділи понад 131 мільйонів гривень  коштів місцевого бюджету під час придбання до комунальної власності нежитлових приміщень, будівель та споруд.Таким чином загальний збиток від дій всіх учасників становить понад 689 мільйонів гривень, — йдеться у повідомленні.

Слідчі дії тривають, наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадаємо, генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову і ряду посадовців міста у межах розслідування кримінального провадження.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram