У обласному Держархіві експонуються газети часів проголошення Незалежності України

Напередодні 30-ї річниці Незалежності України у державному архіві Миколаївської області демонструються періодичні друковані видання періоду становлення суверенності нашої держави.

Про йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

«Україно, час твій настав!», «”Так!” незалежній демократичній Україні», «Україну будуємо разом!» — чимало саме таких заголовків друкованих видань Миколаєва та області можна було зустріти у серпні 1991 року. Нагадати про те, які емоції та настрої були серед населення регіону у той час вирішили за допомогою виставки місцевої преси у Держархіві Миколаївщини.

Виставка включає в себе періодичні видання, а саме номери газет з 1990 по 1996 рік. В цих періодичних виданнях відображається взагалі процес становлення незалежної України, реакція на це людей. Також робиться така ретроспектива, що документи розкладені у хронологічному порядку. Окрім того представлені газетні статті про святкування першої та п’ятої річниці незалежності України, — розповів Сергій Незнаюк, головний спеціаліст організаційного відділу Державного архіву Миколаївської області.

На виставці можна побачити добре знайому жителям Миколаївщини газету «Південна правда», вісники районів, а також мемуаристику очевидців, тих подій. Публікації тогочасних ЗМІ зустрічаються декількома мовами, проте у більшості події державотворення описувались українською.

Сергій Незнаюк, досліджуючи періодику 30-річної давнини відзначає, поміж різноманітних сфер, яких торкались статті в газетах, а саме життя простих людей, навчання, праці, культури, особливо відчувалось, як вони акумулюються навколо теми утвердження самостійності України.

Тут (прим.ред. — на виставці) в багатьох газетах, в принципі, написано про те, що люди самі беруть на себе відповідальність за свою долю. Нарешті, в газетах йде мова не тільки про працю, а й про те, що люди готові щось вирішувати, — зазначив він.

Науковець каже, незалежно від періоду або епохи, роль засобів масової інформації часто носить визначальний характер, тому кут їх зору на ті, чи інші події завжди буде предметом вивчення та інтересу.

Виставка наразі доступна у будівлі Державного архіву Миколаївської області по вулиці Московська, 1. Тож працівники установи запрошують всіх, хто цікавиться становленням Незалежної України очима тогочасного Миколаєва обов’язково її відвідати.

Нагадаємо, 8 серпня, у Муніципальному виставковому залі презентували вишиту 3D мапу України. До створення унікальної картини долучилися 70 хендмейд-мисткинь з усіх областей України, зокрема і Миколаєва.

Як відомо, 5 червня, в рамках підготовки до святкування в Миколаївській області Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці незалежності України, в Миколаєві на Соборній площі відбулася мистецька акція «Гімн України» в форматі флешмобу.

Також «МАРТ» повідомляв, в українській Вікіпедії стартував онлайн-марафон “Мовознай”, присвячений 30-й річниці незалежності України.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram