Заксенхаузен - табір смерті / Фото: History-doc.ru

У Німеччині пред’явили звинувачення 100-річному колишньому охоронцеві концтабору

У Німеччині 100-річному чоловікові, який був охоронцем нацистського концтабору Заксенхаузен на північ від Берліна, було пред’явлено звинувачення у причетності до вбивства по 3 518 епізодів.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на DW.

Прокурори міста Нойруппін, розташованого на північному сході землі Бранденбург, недалеко від Берліна, де проживає 100-річний німець, звинувачують його в матеріальному і умисному сприяння вбивств у концтаборі Заксенхаузен, де, як кажуть, він був охоронцем між 1942 і 1945 роками.

Заксенхаузен, який був побудований за межами Берліна в 1936 році, діяв як трудовий табір і був відомий медичними експериментами, які проводилися там, а також вважався тестовим полігоном для використання газових камер, в яких пізніше були знищені мільйони людей в Освенцімі.

У таборі утримувалися переважно політичні в’язні, а також євреї, цигани і геї. Існує думка, що в таборі було ув’язнено близько 200 000 чоловік.

Нагадаємо, відвідати музей історії України у Другій світовій війні можна під час карантину – з’явилася онлайн-екскурсія «Друга світова мовою експозитів». Онлайн-екскурсія доступна у двох варіантах: по кожному з об’єктів або суцільним відео.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram