ЛГБТ. Фото - dreamstime

У Нідерландах уряд виплатить компенсації трансгендерам за примусову стерилізацію

Уряд Нідерландів погодився виплатити приблизно двом тисячам трансгендерів компенсацію у вигляді €5 тисяч за примусову стерилізацію під час зміни статті.

Про це повідомляє Бабель, посилаючись на Reuters.

До 2014 року нідерландські трансгендери, які хотіли змінити стать у свідоцтві про народження, спочатку повинні були пройти стерилізацію, а потім змінити тіло за допомогою гормонів і операцій.

“Таке порушення фізичної недоторканності сьогодні вже неможливо уявити. Важливо визнати страждання трансгендерів та запропонувати визнання, компенсацію і вибачення”, – заявив міністр правового захисту Нідерландів Сандер Деккер.

Нідерланди наслідують приклад Швеції, яка у 2018 році стала першою країною у світі, яка почала виплачувати компенсацію жертвам аналогічного закону про стерилізацію.

Читайте також: Портман випустила книгу популярних казок у гендерній інтерпретації

Нідерландський компенсаційний пакет буде стосуватись трансгендерів, що змінили стать у свідоцтві про народження в період з 1 липня 1985 по 1 липня 2014 року. Однак сума набагато нижча, ніж у Швеції — там передбачено понад $26 тисяч на людину.

Раніше повідомлялось про те, що дві мешканки України вперше “узаконили” одностатеві стосунки. Новий договір надає парі більшість прав подружжя.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram