У миколаївській мерії розглядають можливості брати позики у банків для відновлення інфраструктури

16 березня, під час чергового засідання комісії з питань інвестиційної політики та бюджету до депутатів із листом звернувся перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков, зміст якого полягає у необхідності залучення до бюджету розвитку міста додаткових коштів у вигляді запозичень.

Про це повідомляє телеканал «МАРТ».

Він зазначив, оскільки бюджетний план для ремонту даних інфраструктурних об’єктів є обмеженим — це потребує додаткових фінансових вливань, проте одночасно є ряд інших проектів, зупинка яких може ускладнити функціонування міста, тому Віталій Луков пропонує залучити для цього позики у місцевих банків.

Нам необхідні додаткові кошти і таким чином ми зможемо швидко та якісно відремонтувати наші вулиці і продовжити будівництво необхідних об’єктів, які вже є програмах на цей рік, — розповів перший заступник мера.

Вивчивши детально місцевий ринок банків, які готові надати подібні запозичення, Віталій Луков пропонує застосувати процедуру конкурсного відбору, аби отримання позики відбувалось в установленому порядку і не мало нарікань з боку громадськості.

На запитання членів комісії, які позикові умови готові виставити банки, перший заступник міського голова перелічив відсоткову ставку, пільги з повернення, а також можливу боргову паузу в разі тимчасової втрати можливості виплачувати взяту суму. 

Член комісії Дмитро Січко відзначив, що перші ніж комісія зможе розглянути таку пропозиції необхідно ознайомити депутатів з повним переліком інфраструктурних об’єктів, котрі наразі підпадають під необхідність запозичень. Його колега Марина Мазанко поцікавилась, яким чином буде відбуватись повернення таких запозичень.  

За рахунок того ж місцевого бюджету ми готові повертати позику. Однак чому нам такий буде кращий? Наприклад, якщо не ремонтувати дороги одразу, то ями будуть збільшуватись і відповідно кількість коштів, які нам потрібно буде виділяти для ремонту буде теж буде рости, через збільшення ямковості, — відповів Віталій Луков.

У підсумку, голова комісії Федір Панченко звернувся до першого заступника міського голови та доручив надати більше інформації і підготувати опис критеріїв конкурсного відбору щодо банка-позичальника.

Це дуже складне питання, яке треба детально вивчити перш ніж комісія дасть свою відповідь. Доцільність впровадження такого механізму ми бачимо і розуміємо, проте треба все ретельно проаналізувати, — підкреслив голова бюджетної комісії.

Нагадаємо, 16 березня, на засіданні планово-бюджетної комісії Миколаївської міської ради депутати вирішили внести до порядку денного питання щодо перевірки фактів скоєння корупційних злочинів в управлінні у справах фізичної культури та спорту.

Як відомо, міська влада звернеться до керівників вищих навчальних закладів Миколаєва з пропозицією починати навчальний процес з 10 ранку.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31