У Миколаєві відремонтували частину гуртожитку, в якому живуть люди, котрі втратили житло через обстріли

У Миколаєві відремонтували частину комунального гуртожитку для жителів міста, які втратили свої домівки внаслідок російських обстрілів. Проєктом займалася Агенція розвитку Миколаєва у співпраці з чотирма міжнародними донорами.

Подробиці дивіться у сюжеті.

У Миколаєві відремонтували частину комунального гуртожитку для жителів міста, які втратили свої домівки внаслідок російських обстрілів. Проєктом займалася Агенція розвитку Миколаєва у співпраці з чотирма донорами: Данською радою у справах біженців, програмою Євросоюзу «House of Europe», Агентством США з міжнародного розвитку та Асоціацією міст України.

З початку літа у нас зародилася така ідея. До нас звернувся Данський фонд підтримки біженців, який зараз заходить у Миколаїв досить потужно. Подали заявку щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб. У той час, як ви пам’ятаєте, це була досить нагальна потреба, адже часто йшли масові руйнування. Нам потрібно було зберегти людей, які необхідні місту і для забезпечення життєздатності критичної інфраструктури, — пояснив заступник міського голови Миколаєва Віталій Луков.

Завдяки отриманим коштам у межах програми вдалося відремонтувати 10 побутових приміщень і 10 житлових кімнат. Одна з них обладнана і пристосована для проживання людини з інвалідністю.

Ми отримали досить якісні і комфортні кімнати, де вже зараз проживають люди. В кожній кімнаті по дві особи — це мінімум. Однак ми й також підселяємо сім’ї, якщо їм так комфортно. І з дітьми, якщо це різностатеві, то в окремі кімнати. На даний час там проживає близько восьми сімей, — додав віце-мер.

Серед них і родина пенсіонерів, яка раніше жила у мікрорайоні Тернівка. Внаслідок ворожої атаки на початку березня будинок стареньких був вщент зруйновано. Нині ж новою домівкою став цей гуртожиток.

Меблі у гуртожитку теж новенькі. У кімнатах є ліжка, матраци, стільці, шафи, холодильники та електрочайники. Також для комфорту людей повноцінно обладнали кухню, тут є газова та електрична плити, пральна машина, нагрівачі води та інша побутова техніка. Нині Агенція розвитку Миколаєва шукає додаткові кошти, аби  відновити другу частину гуртожитку.

Нагадаємо, Миколаїв продовжує отримувати допомогу від іноземних донорів та благодійників задля енергетичної безпеки та стабільного функціонування міста. Нещодавно комунальному підприємству «Миколаївводоканал» передали генератор, потужність якого дозволяє виробляти один мегават на годину.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram