У Миколаєві триває евакуація за бажанням: як і чому миколаївці виїжджають з міста?

У Миколаєві від початку тижня розпочалась евакуація містян за їх власним бажанням. У місті налагоджена щоденна процедура реєстрації, зборів та централізованого від’їзду місцевих мешканців у напрямку Одеси, а також до прикордонного пункту з Молдовою «Паланка» (Одеська область).

Кореспонденти телеканалу «МАРТ» з’ясували, як відбувається евакуація і поспілкувались з людьми, які вирішили покинути Миколаїв.

Організацією заходів з евакуації займаються волонтери, місцева влада, представництво «Товариства Червоного Хреста» у Миколаєві, а також долучаються представники середнього і великого бізнесу.

Депутат Миколаївської міськради і представник порту «Ніка Тера» Анатолій Петров розповідає, щодня формуються списки тих, хто виявив бажання покинути місто, далі волонтери зв’язуються з людьми в порядку черги і повідомляють про пункти збору, звідки їх централізовано забирають автобуси.

Порт «Ніка-Тера» надає транспорт на якому виїжджають жінки, діти, літні люди, а також особи з інвалідністю. Суцільної евакуації немає, ми лише допомагаємо тим, хто забажав покинути Миколаїв, — сказав він.

Він пояснює, людей везуть до Одеського залізничного вокзалу, там їх зустрічають місцеві волонтери, які повністю звільнили другий поверх головної зали для евакуйованих з Миколаєва. Їжа, напої, медикаменти — все є у доступі для миколаївці, котрі зможуть виїхати звідти на поїздах до західних областей України, а також у сусідню Польщу. Також Одеська облдержміністрація надає можливість тимчасово покинувшим Миколаїв розміститися на території туристичних баз.

Дивіться також: У Миколаївській лікарні швидкої медичної допомоги розповіли
про нелегкі будні воєнного часу

Спецтранспорт супроводжується охороною поліції. Зважаючи на чималу кількість охочих виїхати, організатори просять людей не тягнути великі валізи. З собою обов’язково необхідно мати:

  • документи;
  • достатню кількість готівки;
  • речі першої необхідності;
  • вода та їжа.

Точної цифри про кількість евакуйованих вдень немає, організатори схиляються до кількох сотень.

У середньому 350-400 осіб, це тих кого ми веземо на своїх автобусах (прим.ред. — від ТОВ СМП «Ніка-Тера»). Також ще транспорт формує «Червоний Хрест», тож я гадаю близько 600 людей в день вдається евакуювати, — зазначає Анатолій Петров.

Анатолій Петров

Зі свого боку мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, під час прямого ефіру від 10-го березня, підбиваючи орієнтовні підсумки кількаденної евакуації зазначив, з міста вже евакуювалося понад 10 тисяч миколаївців. 

Евакуйовані відверто зізнаються, покидати рідний дім, місто і свій край не хочуть і вірять, що вже невдовзі повернуться. До такого рішення схилилися через страх і бажання вберегти родини.

— Мета — врятувати дітей, ми дуже налякані після останніх подій. Наша родина мешкає у мікрорайоні Кульбакіне, горіли два будинки від влучання снаряду. Я втратила роботу, дуже складно все. Вирішили виїхати, прямуємо до родичів у Німеччину, дай Бог дібратися благополучно, — розповіла мешканка Кульбакіне.

— За дітей боїмося, за онуків, правнуків. Нам старим, як старим, а от дітки хочеться, щоб жили. За кордон не плануємо, будемо їхати до близьких у Тернопіль, — каже літня жінка з Миколаєва.

— 7-го береня «доблєсні російські війська», «визволителі наші» добряче потрясли нерви нам, тому зібралися з дітьми і вирішили виїхати. Поки до Одеси, а далі не знаю куди. Дуже віримо, що це все ненадовго і вже скоро повернемося додому, — поділилася думками мешканка села Воскресенське, що поблизу Миколаєва.

— Відправляємо жінок і дітей, а самі лишаємося тут боротися і захищати рідне місто, Батьківщину. Головне не панікувати, все буде добре, дай Бог всім здоров’я. Слава Україні! — сказав миколаївець, який прийшов провести родину на евакуацію.

Місцева влада зазначає, якщо ви маєте намір покинути місто, слід заповнити відповідну Google-форму за посиланням, або скористайтесь відповідним QR-кодом.

У мерії наголошують, евакуація з Миколаєва не є примусовою чи терміновою, а виключно вашим особистим рішенням.Згідно норм воєнного стану покинути територію України мають змогу лише жінки, діти, особи з інвалідністю та літні люди. У зв’язку з повною мобілізацією чоловікам віком від 18 до 60 років виїзд заборонений, окрім деяких винятків встановлених законодавством.

Нагадаємо, Миколаївська міська рада повідомила, що у місті відбувається надання допомогу родинам з дітьми, які під час війни залишилися без підтримки та можливості забезпечити базові потреби.

Також повідомлялося, Протягом двох днів, 11 і 12 березня, працівниками КП «Миколаївводоканал» будуть проводитися аварійно-ремонтні роботи по пров. Кар’єрному, 13.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram