У Миколаєві презентували книгу спогадів про Андрія Антонюка

У Муніципальному виставковому залі 23 грудня відбулася презентація книги «Сто слів про Андрія Антонюка».

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

На презентації книги був присутній мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, голова Миколаївської ОДА (2014-2016) Вадим Меріков, народний депутат України VIII скликання Борис Козир, власник суднобудівного заводу «Океан» Василь Капацина, мовний омбудсмен і співавтор книги Тарас Кремінь, а також друзі та близькі художника.

Як зауважив один із співавторів книги – мовний омбудсмен України Тарас Кремінь, ідея книги виникла тоді, коли дізналися, що більше ніколи не побачимо Андрія Антонюка.

По видавництву цієї книги була проведена велика робота. Я хочу подякувати всім, хто поділився в ній своїми спогадами про Андрія Антонюка. Думаю, що це справжні друзі, незважаючи на клопіт, зайнятість, труднощі сприйняття особистості художника, які знайшли слова, щоб висловити їх про його творчості. Сама ідея появи цієї книги виникла в хвилини, коли ми дізналися, що більше ніколи не побачимо Андрія Антонюка.

Це був великий удар для нас, для України, для творчості. Його картини прикрашали виставки не тільки у нас, але і в інших країнах. Сьогоднішня розмова про Антонюк це розмова і про автора, і про громадянина, і про кожного з нас, тому що готуючи спогади для книги, кожен згадував свій період життя, – поділився Тарас Кремінь.

У свою чергу, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич після презентації відзначив, що творча спадщина Андрія Антонюка стане фундаментом зі створення української національної ідеї.

Часто в цьому залі я говорю, що Миколаїв – це люди, творчість і те, що вони залишають після себе в житті міста. Я думаю, що Андрій Антоник отримав визнання в Миколаєві, Україні, маючи статус народного художника, і отримав визнання світове, оскільки за його картини готові платити великі гроші, а ні це чи визнання? Пам’ять про Антонюк повинна стати фундаментом, щоб творити українську національну ідею, щоб пишатися тим, що було у нас і тим, що стало нашою історією, – підкреслив Олександр Сєнкевич.

Загальний наклад книги «Сто слів про Андрія Антонюка» 1000 екземплярів. Її планують розповсюдити у шкільних бібліотеках міста та області, оскільки це важлива історична довідка про життя і діяльність великого художника.

Нагадаємо, що у Миколаєві відбувся IX Форум розвитку громадянського суспільства.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram