У Миколаєві планують встановити нові камери відеоспостереження і табло на зупинках громадського транспорту

Сьогодні, 2 березня, на засіданні бюджетної комісії заслухали плани щодо розширення системи відеоспостереження «Безпечне місто».

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Програму «Безпечне місто» в Миколаєві запровадили у 2015. Вона допомагає моніторити місця масового скупчення людей, фіксувати порушення правил дорожнього руху, а також може стати у нагоді при оперативних слідчих діях. У 2021 році систему відеоспостереження хочуть розширити.

Інформаційна система складається з декількох частин: світлодіодного табла та мінімум двох камер. Одну не можна встановлювати, бо вона не бачитиме на 360 градусів, – пояснив начальник відділу стандартизації та впровадження електронного врядування Дмитро Канарський.

Відеокамери матимуть роздільну здатність не менше двох мегапікселів і стандарт IP66 – ці технічні показники забезпечать якісне зображення та захистять від несприятливих погодних умов. Щоб усе працювало справно, додатково треба гроші на лінію підключення для інформаційних мереж, мережеві комутатори і медіаконвертори. Коштує така «безпека міста» близько 650 млн гривень. Які саме зупинки будуть обладнувати, поки не визначилися.

Минулого разу ми спиралися на транспортну стратегію, яку нам колись розробила фірма «А+С». Дивилися на ті зупинки, на яких збирається найбільше людей, а також «накинули» камери відеоспостереження на нашу карту покриття, – зазначив Канарський.

Він підкреслив, головне завдання цих камер – контроль пасажиропотоку, а не попередження правопорушень. Однак і такі випадки час від часу трапляються. Наприклад, у першу ж ніч після встановлення системи на трамвайній зупинці, що на вулиці Фалєєвській, якісь підлітки цю зупинку розмалювали. Саме камери допомогли знайти порушників.

Раніше повідомлялося, бюджетна комісія міськради ухвалила облаштування нового світлофора у Миколаєві.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram