У Миколаєві депутати вирішували долю нового скверу «Миколаївський»

У понеділок, 25 січня, відбулося виїзне засідання депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства. Однією з локацій заходу став сквер «Миколаївський», де нещодавно містяни помітили вирубку дубів.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Депутати налаштувалися вивчити ситуацію і необхідну документацію. Так, першим перед обранцями виступив проєктант нового скверу, архітектор Петро Дерменжи. Він пояснив, що більшу частину дерев зберегли, але при мощенні «натоптаних» доріжок все ж довелося знести декілька дерев.

Зносу підлягають 63 дерева за проєктом, – підкреслив він. – Це варіант № 5. Всього ми зробили п’ять варіантів проєкту для того, щоб зробити з мінімальними втратами реконструкцію скверу. Сквер має таку особливість, що тут два основних напрямки руху: з боку площі Перемоги в бік обласної дитячої лікарні та з боку житлової забудови в бік заводу “Зоря”. По цих алеях передбачено знесення дерев тільки з однієї причини – по ним повинен бути передбачений проїзд спецслужб: пожежників, швидкої тощо», – заявив він.

Архітектор також підкреслив, під час проведення робіт кожне дерево оглянули. До того ж доріжки прокладали за тими маршрутами, які самі містяни раніше протоптали.

Питання у депутатів виникли до виконавця робіт – директора ТОВ “Благоустрій-НК” Юрія Яковенка. Він розповів, що всі дерева  передадуть підприємству «ЕЛУ автодоріг», причому разом із корінням – для контролю їх кількості. На запитання депутатів, чому за тендерною документацією, згідно з підписаною угодою, йшлося про знесення дерев м’яких порід, а дуби, які знесли виконавці, відносяться до твердих порід, отримали таку відповідь:

У нас в проєкті написано тверді, а в кошторисі написано м’які – просто помилка”, – сказав Юрій Яковенко.

На що депутати відповіли, що це дає можливість спиляти дуби, а за документами провести, що це тополі, які набагато дешевше.

За підсумками інспекції скверу депутати вирішили вивчити проектно-кошторисну документацію та підготувати відповідь на запити, що надійшли до комісії ЖКГ.

Відзначимо, що вартість реконструкції скверу «Миколаївський» – 14 млн 655 тис. грн.

Нагадаємо, що в Інгульському районі оновлюють сквер “Миколаївський”

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram