У Миколаївському національному академічному українському театру драми та музичної комедії дали анонс нового театрального 95-го театрального сезону 2021-2022 року. Під час прес-конференції директор-художній керівник Миколи Берсон розповів, які зміни відбулися в театрі впродовж міжсезоння і презентував репертуар цьогорічних прем’єр театру.
Про це йдеться у сюжеті телеканала «МАРТ».
95-й сезон вже в статусі «національного». Традиційно очільник Миколаївського укрдрам театру Микола Берсон підбив підсумки минулого сезону. За словами директора закладу торік трупа театру подарувала глядачам 9 прем’єр, 7 з яких на великій сцені. Окрім того, два проєкти: вистава «Ім’я» та мюзикл «У вирі пристрасті й кохання» створені у міжнародній співпраці з режисерами Литви та Румунії.
Ми звикли працювати в умовах, як адаптивного карантину, так і більш м’якого. Першу виставу «Ім’я», яка двічі брала участь у наших театральних фестивалях, робили онлайн через Інтернет. Режисер під час репетицій перебував у Румунії. Однак як тільки з’явилась можливість приїхати сюди безпосередньо до нас, він вилетів і ми за останні два тижні зробили цю виставу, — розповів директор театру.
Микола Берсон каже, особлива честь було приймати державні свята: 25-ти річчя Конституції та 30-ту річницю Незалежності України у статусі «національного».
У 95-му ювілейному сезоні колектив театр підготував 18 нових прем’р, 4 з яких покажуть на малій сцені. Миколаївський глядач насолодиться низкою музичних та балетних проєктів, творами української класики і світової драматургії.
Ми відкриває сезон 29 жовтня театралізованою концертно-творчою програмою «Пісня — душа співає». Чому? По-перше присвячуємо 30-ти річчю Незалежності, по-друге статусу «національного» і як український театр хочемо звернути увагу на історію нашої пісні, — пояснив Микола Берсон.
Впродовж сезону відвідувач театру побачить театралізовані версії відомих п’єс, як «Мина Мазайло» Миколи Куліша, «Красень чоловік» Олександра Островського, «Мишоловка» Йорданова, новорічне шоу «Тигри престолів», казки для малечі «Алладін» та «Красуня і Чудовисько» та інші.
Заплановано бенефіс наших двох заслужених артистів України — це Павла Чірви та Максима Руденка. Тож, 25 березня ми почнемо показ їх бенефісу під назвою «Майстри часу», — анонсував керівник театру.
У той же час колектив театру поповнила генерація нових молодих артистів. За результатами конкурсу цього сезону до нього приєднались дві артистки балету, троє до оркестру, новий репетитор з балету та диригент.
Очільник театру закцентував увагу на безпеці робочого процесу і повідомив, що станом на кінець вересня вже провакциновано 83% працівників театру. Микола Берсон висловив сподівання, що на Миколаївщині буде сприятлива епідеміологічна ситуація, аби не занапастити звичний режим роботи театру. Адже укрдрам вже радо чекає свого глядача.
Нагадаємо, у червні в Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії підвели підсумки 94-го театрального сезону показом фрагментів кращих вистав у загальній програмі «Фанфари під завісу», а також розповіли про довгоочікуване отримання статусу «національний».
Як відомо, 31 травня, президент Володимир Зеленський підписав указ щодо присвоєння статусу «національного» Миколаївському академічному українському театру драми та музичної комедії.




